Svépomocná stavba topidla


Splňte si svůj sen o vlastnoručně postavených akumulačních kamnech, které vytopí Váš dům. Akumulační kamna lze postavit jednoduše a kvalitně bez potřeby dlouholetých zkušeností nebo velké pracovní zručnosti. Musíte však vědět jak na to. Nabízím kompletní PROGRAM PODPORY SVÉPOMOCNÉ STAVBY, při kterém Vás provedu celou stavbou krok za krokem.
+FINANČNÍ ÚSPORY

Jste jasně rozhodnutí pro sálavé vytápění domu kamny, přesto si nemůžete z finančních důvodů dovolit zakázkovou stavbu od kamnáře. Vlastní prací můžete ušetřit až 50% nákladů zakázkové práce.

+ KVALITNÍ INFORMAČNÍ PODPORA

V průběhu stavby můžete kdykoliv zavolat nebo napsat a zeptat se, co Vám není jasné. Navíc po celou dobu stavby máte k dispozici plný přístup do VÝUKOVÉHO PROGRAMU HLINENAKAMNA.CZ.

+ NÁVODY A STAVEBNÍ POSTUPY PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY

Stavební postupy a celková architektura topidla jsou záměrně navrženy tak, aby stavbu zvládl i úplný začátečník. Svépomocně kamna už postavili i takové profese jako novinář, výkonný manažer, námořník, pedagogický psycholog či zdravotní sestra.

+STAVBA ZE SYSTÉMOVÝCH STAVEBNIC TYPU "LEGO KOSTKY"

Vnitřní části kamen jako jsou ohniště a tahový systém stavíte s pomocí speciálních systémových stavebnic. Díky tomu je stavba akumulačních kamen rychlejší, jednodušší a kvalitnější.

+VYUŽITÍ BAZAROVÝCH A PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ

Při stavbě můžete použít staré pálené/magnezitové/šamotové cihly, kachle nebo kování. Místo klasické stavební chemie lze omítat hlínou, apod.

+ZÁBAVA A KREATIVITA

Stavba kamen je staviteli vnímána jako nejzábavnější svépomoc při budování domu. Při samotné realizaci můžete uplatnit svého tvůrčího ducha a postavit si kamna zcela podle svých představ a přání. Někteří z Vás to dobře umějí s kovem, dřevem nebo kamením. Není problém si vyrobit vlastní kování, dřevěnou sedačku nebo obklad z kamene a tímto obohatit Vaše budoucí kamna. 

+MOŽNOST POSTAVIT ČÁST STAVBY FORMOU ZAKÁZKY

V případě potřeby je možné postavit část topidla formou zakázky. Máte-li strách, nevěříte-li si, či Vaše časové možnosti jsou velmi omezené, můžete technické části topidla jako je stavba ohniště+tahového systému, usazení dvířek a dopojení do komína nechat na nás. Více ČÁSTEČNÁ ZAKÁZKOVÁ STAVBA

 

Jaké stavební programy nabízíme

V současné době pro svépomocnou stavbu nabízíme Program stavby akumulačních kamen, krbu, sporáku a hliněné pece. Nadšenci s omezeným finančním rozpočtem mohou využít Program pro nízkonákladové stavby.

Stavba akumulačních kamen

Stavba topidla pro celý dům s akumulací přes 8 hodin na jedno přiložení, vysokou účinností spalování, nízkou spotřebou dřeva a dalšími užitnými vlastnostmi jako např. vyhřívané ležení, ohřívárna nebo teplovodní absorbér.

ZOBRAZIT PROGRAM
Stavba akumulačních kamen

Stavba akumulačního krbu

Stavba topidla pro delší potěšení z hořícího ohně, kratší akumulací, rychlým tepelným náběhem za nižší pořizovací cenu. Vhodné pro moderní nízkoenergetické stavby jako doplňkové topidlo, které nepřetopí obytné prostory.

ZOBRAZIT PROGRAM
Stavba akumulačního krbu

Stavba akumulačního sporáku

Stavba topidla s hlavní funkcí vaření a pečení potravin, nižší akumulační dobou, rychlým tepelným náběhem a dalšími užitnými vlastnostmi v podobě vyhřívaného ležení nebo sezení. Vhodné do starých chalup pro víkendové i trvalé bydlení.

Stavba akumulačního sporáku

Nízkonákladové stavby

Akumulační topidla stavíme obvykle tradičními technikami, tj. za použití jílu, písku, pálených červených a šamotových cihel, které si individuálně řežeme na ručních strojích. Z důvodu časových úspor, tepelně-izolačních či jiných funkčních vlastností si pak vypomáháme moderními materiály jako jsou kamnářská lepidla, formátované šamotové plátky, žárobetonové akumulační tvárnice, izolační desky a rohože, aj. S pomocí zjednodušených technologických postupů stavby známých po tisíce let pak dosahujeme značných finančních úspor i dobrých výsledků. V případě, že finanční prostředky jsou výrazně omezené, využíváme pro stavbu kamen bazarového materiálu.

Nízkonákladové stavby

Jak svépomocná stavba probíhá

Aby akumulační topidlo v domě dobře sloužilo, je nutné s velkým předstihem každou svépomocnou stavbu dopředu naplánovat. Ideálním časem pro první navázání kontaktu je fáze úvodní studie projektu stavby nebo rekonstrukce domu.

1 ÚVODNÍ KONZULTACE


Na úvodní konzultaci posoudím samotnou realizovatelnost projektu a navrhnu Vám vyhovující možnosti řešení za dostupnou cenu. V rámci hodinového online/osobního rozhovoru Vám také vysvětlím základní principy fungování akumulačních topidel a svépomocné stavby.


Více informací zde: KONZULTACE.2 PROJEKČNÍ PŘÍPRAVY


Při projekčních přípravách směřujeme veškeré kroky k samotné realizaci stavby, tj. řešíme stavební desku včetně polohy externího přívodu vzduchu a komínu, plánujeme prostupy příčkami, navrhujeme vnější tvar, dimenzujeme vnitřní funkční strukturu topidla, počítáme cenovou kalkulaci, vybíráme vhodné kování, pomáháme Vám s vyřízením požadavků na úřadě a mnohé další. Před zahájení stavby tak získáte detailní položkový rozpočet, pudorys a základní pohledy topidla, plánek sestavení systémové stavebnice a bude-li potřeba technickou zprávu pro stavební úřad.


Více informací zde: PROJEKČNÍ PŘÍPRAVY.
3KOMPLETNÍ ZAJIŠTĚNÍ A DODÁNÍ MATERIÁLU


Nemusíte pracně shánět informace o technických vlastnostech a určenému využití jednotlivých materiálů. Veškerý kamnářský materiál nutný na stavbu Vám sami zajistíme a dopravíme. Pro svou stavbu tak získáte praxí vyzkoušený kvalitní materiál v odpovídajícím množství. Díky tomu se můžete soustředit jen na to podstatné - na stavbu topidla. Ostatní, jako hlína, cihly a jiné pálené tvarovky, písek, cement, vápno, a jiné obyčejné stavebniny jsou na Vás.


Více informací zde: DODÁNÍ MATERIÁLU
4STAVBA TOPIDLA


Máme-li zhotovený projekt a dodaný materiál, můžeme začít. Svépomocná stavba je zahájena první osobní schůzkou, při které si představíme používané kamnářské materiály, na "sucho" rozestavíme ohniště a tahový systém a vysvětlíme si stavební postupy. V rámci Programu svépomocné stavby máte k dispozici:

+ Osobní školení na místě stavby

Nenechám Vás v tom plavat, a tak Vás v průběhu stavby několikrát osobně navštívím. Při každém společném setkání zkontrolujeme provedenou práci a také získáte dostatek rad a návodů jak postupovat při další stavební etapě. Vždy si budeme vše podrobně vysvětlovat, malovat i názorně ukazovat. Na závěr schůzky si pořídíme krátké video, v kterém si shrneme veškeré domluvené úkoly a stavební postupy

+ Online konzultace bez časového omezení

 Alfa a omegou úspěšného dokončení projektu je kvalitní komunikace a plný přístup k informacím ve chvílích, kdy si nevíte rady. Po celou dobu stavby jsme Vám prostřednictvím telefonu, emailu a aplikace WhatsApp plně k dispozici. Nebojte se ptát. 

+ ZDARMA plný přístup do Výukového programu hlinenakamna.cz

S přispěním desítek svépomocných stavitelů vznikl během několika let bohatý Výukový program s obsahem stovek fotografií, detailně popsaných postupů a teoretických návodů o stavbě kamen, sporáků a pecí. Výukový program je navíc neustále doplňován a rozšiřován o další materiál. Kompletní informace naleznete na stránce VÝUKOVÝ PROGRAM HLINENAKAMNA.CZ


Více informací zde: STAVBA TOPIDLA
5UKONČENÍ PROJEKTU


Stavba topidla je ukončena provedením finálních omítek, pokládkou a zaspárováním dlažby a úspěšně provedenou zátopovou zkouškou. Po kompletním dokončení topidla obdržíte návod k používání a technickou specifikaci nutnou pro revizi komínu kominíkem. Samotné topidlo žádnou revizi nepotřebuje.Ukázky realizovaných svépomocných staveb

Všechny realizované stavby si můžete zobrazit na úvodní straně - Stavby / Svépomocné projekty

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP

Vaše příběhy ze svépomocné stavby

Stavět hliněná kamna je tak trochu jako stavba uprostřed stavby. Když jsem se s Honzou Hrabcem domluvil, vůbec jsem netušil, co mě vlastně čeká a považoval jsem to v rámci rekonstrukce staré roubenky za malý dílčí projektík. Jak se následně ukázalo, jednalo se o opravdu sofistikovanou stavbu, kterou bych bez pomoci supervize nedal dohromady. Práce to byla opravdu nádherná ale náročná. Honza mi připravil prakticky všechno, co jsem k tomu potřeboval a šlo to jako po másle. Co je třeba opravdu vyzdvihnout je Honzova neuvěřitelná znalost stavby. Několikrát probíhaly konzultace po telefonu a já musel stav projektu popsat, což se mi dle mého názoru moc nedařilo, ale Honza přesně věděl, o čem mluvím a dokázal mi i na dálku dokonale poradit. Pracovat s hlínou má úplně jiné rozměry než pracovat s konvenčními materiály jako je malta či beton. Materiál je to naprosto úžasný a dovolí vám věci, které jinak jsou velmi složité, a to hlavně díky své přilnavosti a poddajnosti. Pec se stala dominantou celého domu a i samotní pamatkáři po mě chtěli, abych jim to někde postavil, jak se jim to líbilo. Když jsem jim řekl, že to neumím, hned si na Honzu vzali kontakt :).

Pokud tedy uvažujete o stavbě něčeho podobného jako já, pak spolupráce s Honzou po profesní stránce je určitě skvělá volba, a to nemluvím o samotném lidském rozměru Honzy Hrabce, který je v tomto uspěcháném světě osobou, která vás nenuceně donutí zpomalit a vychutnat si to krásné dílo, které vám pomáhá tvořit.

Miloš - projekt Hněvětice u Skutče

...V kamnech letos topíme druhým rokem. Spotřebujeme cca 6 metrů dřeva za sezonu, což je vzhledem k faktu, že ještě nemáme venkovní fasádu, úplně skvělé!! Kamna jsem ještě nečistil, takže nevím v jakém jsou stavu uvnitř...Hypokaust funguje bezvadně. Zatím nebylo potřeba vůbec dotápět podkroví. Spodní koupelnu samozřejmě lehce temperujeme přímotopem. Kamna v tomto ohledu rozhodně předčila naše očekávání. Často se stane, že i po 24 hodinách, stačí pouze rozhrábnout popel a topí se dál. Teplo je to moc příjemné. Oproti jiným typům vytápění hodně rovnoměrné. Sporák používáme hlavně o víkendech. V troubě převážně maso. Buchtu nebo chleba by jsme tam asi neupekly...

Jediný zádrhel je nefunkční klapka externího přívodu vzduchu. Tam se asi prodřelo ocelové lanko, i když jsme si na to dávali při stavbě velký pozor. Vyřešil sem to ale dodatečnou klapkou za čistícím otvorem a aspoň mi tam teď nepadá popel...

Takže z naší strany je obrovská spokojenost s výsledným dílem i se spoluprací s Vámi. řekl bych že mě stavba kamen bavila asi nejvíc ze všek prací na domě. I vědomí toho, že jsme srdce domova vybudovali společně je krásné.

Matěj - projekt Zádveřice-Raková u Vizovic

...Téměř od začátku projektování jsem věděl, že alespoň částečně, budu topit dřevem. Úvahami nad typem kamen jsem strávil poměrně hodně času, akumulační kamna vycházela často jako vítěz. Jediný „problém“ jsem viděl v realizaci. Problém zmizel po kontaktování Honzy Hrabce. Stavba kamen proběhla bez potíží, a také se vyplnila Honzova slova: „Mákneš si“. Nyní mám téměř za sebou první topnou sezónu, a musím říci, že kamna splnila, neřku-li předčila mé očekávání.

Náš domeček má krásné srdce, a pěkně vyhřátá lavice v kuchyni vždy potěší srdce nás, i našich návštěv.

Roman - projekt Bučovice u Vyškova

...Oslovil jsem tedy Honzu, bez kterého bych neměl odvahu se do něčeho podobného pustit sám, našel místo pro nový komín a využil stávajícího dveřního otvoru, který se měl stejně zazdít, ke stavbě akumulačních kamen. Kamna tak jednoduše vytápí obě hlavní místnosti bez nutnosti rozvodů, oběhových čerpadel a čidel. Krásný pocit, když se nápad zhmotní pod rukama do něčeho podobného, odér uhlí vystřídala vůně dřeva, kamna tiše sálají vše funguje jak má. Doporučuji všem, kdo tíhnou k jednoduchému a efektivnímu řešení vytápění. 

Petr - projekt Domoušice u Loun

Mapa realizovaných staveb

Od roku 2015-2021 bylo úspěšně dokončeno více než 100 projektů. V současné době se akumulační kamna, sporáky a pece svépomocně staví již po celé České republice, ale i Slovensku

Hlavní důvody ke stavbě akumulačního topidla

Nezávislost na zdrojích energie

Kamna elektřinu nepotřebují. V případě black-outu či klasické zimní kalamity vesele topíte dál, zatímco soused netrpělivě obvolává přetížené zákaznické linky, kdy závadu konečně odstraní. Samozřejmě jen v případě, že také nemá doma kamna.

Nezávislost na servisních technicích

Při správné údržbě a spalování dříví jsou kamna jednoduchým a hlavně spolehlivým spotřebičem fungujícím do posledního dechu. Pokud se Vám v ohništi rozdrolí cihla nebo speče těsnění na dvířkách, jste schopni závadu sami identifikovat a opravit i bez pomoci kamnáře. Čištění tahového systému se provádí jednou za 2-3 roky a pokud se nechcete ušpinit, zvládne to za Vás vysavač na popel během několika chvilek.

Nezávislost na palivu

Narozdíl od pelet a briket je v přírodě dříví volně dostupné a lze ho ztápět v surové podobě. Lidé na vesnicích běžně vlastní kousek lesa nebo jim na zahradě roste několik stromů. Samotěžba v lesích České republiky je po domluvě s hajným možná. Cena dřeva je oproti jiným palivům stabilní, co víc si přát. 

Dlouhá životnost a spolehlivost

Při dobrém zacházení vydrží kamna 30 let i více. I poté dokážou spolehlivě sloužit a mnohé z nich jsou schopny plnit svou funkci i v dezolátním stavu. Po dosloužení jim generální opravou nebo přestavbou můžete vtisknout nový život. Rodinný šperk a srdce domova se přeci nevyhazuje. Zážitek z kamen si tak dopřejí i Vaši vnuci, zatímco moderní topidla skončí po dosloužení ve sběru.

Součást interiéru a srdce domova

Kromě vytápění jsou kamna také krásný solitér, který krášlí interiér domova. Kolem kamen a sporáků se točí život, pečou buchty, vaří oběd a kdo nemá co na práci, tak odpočívá na vyhřívaném ležení. Kotle a tepelná čerpadla naproti tomu zavíráme do technických místností a oddělujeme od svého domova kvůli hlučnosti. Radiátory mají funkci čistě technickou a ležet se na nich nedá i když to má dcera několikrát úspěšně zkoušela.

Rozumné náklady na pořízení

V době, kdy veškerá výstavba směřuje k nízkoenergetickému nebo dokonce pasivnímu standardu je zbytečné investovat více než 350 000 Kč do centralizovaných vytápěcích systémů. V současných novostavbách stačí topit jedním přímotopem a máte příjemně v celém domě. Například akumulční kamna v kombinaci s moderními infrapanely jsou schopny zdravěji vytopit celý dům za rozumnou cenu. Pořizovací cena a spotřeba elektřiny infrapanelů je rok od roku nižší. V blízké době se můžeme dočkat ještě úspornějších lokálních zářičů.

Správně nadimenzovaný systém

Při stanovení energetické náročnosti domu jsou odborné výpočty o tepelných ztrátách v průměru o 20-30% nadhodnoceny. Zimy zkrátka nejsou tak kruté a každý den v lednu není - 12 stupňů Celsia. Častokrát máte doma výkonově nadhodnocený a cenově dražší spotřebič, jehož schopnosti přinejmenším plně nevyužijete. Nízká vytíženost topidla může mít paradoxně za následek zanášení spalinových cest, poruchovost nebo dokonce výrazné zkrácení životnosti topidla.

Vlastní kreativní vyjádření, osobitost a jedinečnost

Nejsme stádní ovce. Touha se odlišit, být jedinečný a ukázat kdo jsem je v každém z nás. Akumulační kamna jsou individuální topidlo, ručně stavěné. Žádné není stejné jako druhé. Při jeho vytváření využíváte svou fantazii, plníte si přání a uskutečňujete nápady. "Tady bych si přála vyhřívané ležení, a tady budeme mít sedačku a koukat místo televize do ohně"... přesně tak se tvoří vysněný dům. Přemýšlíte podobně o vytápění když rozmisťujete radiátory nebo instalujete kotel?

Mužská výzva

Skoupit banku nebo akcie na burze Vám může vydělat velký balík peněz, mnohem vzrušující je postavit pivovar a rozjet výrobu piva. Muži v sobě nosí odpradávna smysl pro hrdinský čin a chtějí ve svém životě vykonat něco opravdu velkého, skutečného a trvalého. Vlastnoručně postavenými kamny mohou získat úctu své ženy, chlubit se známým a hlavně být hrdí sami na sebe. Oheň je přítelem můžů od nepaměti. V jeho plamenech nacházejí ztracenou rovnováhu a klid. Pozvěte tedy svého přítele domů a hrdě ho ukažte manželce a svým dětem. Nemyslete si, znám to ze svého života a funguje to:-)

Úskalí a nevýhody stavby kamen svépomocí

Zakázková stavba od kamnářské firmy bude kvalitnější

Pokud nenarazíte na skutečného břídila nebo obyčejného zedníka, mějte na paměti, že kamna postavená od kamnáře jsou zpravidla kvalitnější. Není to jen tím, že má dlouhodobou praxi a lepší technické vybavení, ale narozdíl od Vás ke stavbě také využívá mnohem technologicky i materiálově vyspělejších řešení přinášejících úspornost a účinnost topidla....Chcete-li špičkové topidlo, zadejte raději zakázku kamnáři.

Kamna nejsou levnou záležitostí

Kamna vzhledem ke své pracnosti a užitým materiálům asi nikdy nebyly levnou záležitostí. Přesto v dávných dobách byly nezbytnou součástí každé chalupy. Kamna, zkrátka byly srdcem domova kolem kterých se točil život. I když lze spoustu speciálních materiálů nahradit těmi klasickými - tradičními a kamna si postavíte skoro sami, přesto se cena obvykle pohybuje při svépomocné výstavbě mezi 140 000 - 180 000 Kč podle náročnosti řešení.

Nestavte jen z důvodu úspory

Akumulační kamna nestavte pouze z důvodu šetření peněz. I když se dá výběrem materiálů, tradičních postupů a prací svépomocí cena srazit o 50 a více %, neměl by se důvod úspory stát hlavním cílem stavby.

Máknete si

Postavit akumulační kamna je poměrně časově náročné. Lehká akumulační kamna s vyhřívaným ležením trvá postavit za cca 150-180 hodin. Chystáte-li se stavět kamna kachlová, počítejte ještě s větší pracností.

Potřebujete elektrické nářadí a další vybavení

I když naši předkové nic takového neměli, v dnešní době se bez nich už neobejdeme. Minimálním požadavkem Vaší výbavy musí být úhlová bruska 230 mm a elektrická (akumulační) vrtačka.

Čím Program svépomocné stavby není

stavebním dozorem

Za stavbu topidla je zodpovědný jen sám stavitel, který také plně nese odpovědnost za případné vady a škody. Program podpory svépomocné stavby je pouze komplexní konzultační službou, a tedy v žádném případě nenahrazuje ani klasický stavební dozor.

zakázkovou prací

Na dokončenou svépomocnou stavbu se nevztahují záruční lhůty, tak jako je to běžné u zakázkového díla.  Reklamovat lze pouze vady na materiálu použitém pro stavbu topidla.

Kolik to stojí

ceny platné od 1.9.2023**

Platba za Program podpory svépomocné stavby (Program) je rozdělena do 1 až 5 splátek. První platba je spojená se zahájením projektové fáze včetně úvodní konzultace. Další platby souvisí s osobním školením na stavbě a je nutné je vždy provést bezhotovostím převodem do zahájení schůzky. Při platbě najednou nabízíme 2% slevu z celkové částky za Program.

Cena Programu podpory svépomocné stavby se skládá ze 4 částí:

1) Projekční přípravy (10 000 Kč + DPH)

Veškeré informace o projekčních přípravách naleznete zde: PROJEKČNÍ PŘÍPRAVY

2) Osobní konzultace (12 000 Kč až 30 000 Kč + DPH)

S přihlédnutím na náročnost celkového řešení, použitých technologií a výběru doplňkových funkčních částí kamen se cena služby počítá podle počtu osobních konzultací na místě stavby a počtu hodin poskytnuté online podpory. Méně náročná stavba si vyžádá méně návštěv+podpory a obráceně. Každá osobní konzultace je zpoplatněna částkou 4 500 - 12 000 Kč bez DPH. Do této sumy je zahrnuto školení a poradenství na místě stavby, dopravné a online konzultace přes email, WhatsApp či telefon.

×12 000 Kč + DPH

1 osobní konzultace nebo online konzultace

 • 1 platba 12 000 Kč
 • 4 hodiny školení a poradenství na místě
 • 4 hodiny online podpory*

Typ topidla

 • Jednoduchá akumulační kamna stavěná ze systémové stavebnice
 • Akumulační obestavba krbové vložky

×16 500 Kč + DPH

2 osobní konzultace

 • 2 platby: 9 000 Kč + 7 500 Kč
 • 4+3 hodiny školení a poradenství na místě
 • 2+2 hodiny online podpory*

Typ topidla

 • Akumulační kamna stavěná ze systémové stavebnice
  + ohřívárna
  + pec

×24 000 Kč + DPH

3 osobní konzultace

 • 3 platby: 9 000 Kč + 7 500 Kč + 7 500 Kč
 • 4+3+3 hodiny školení a poradenství na místě
 • 2+2+2 hodiny online podpory*

Typ topidla

 • Jednoduchá akumulační kamna stavěná ze šamotových cihel a desek
 • Akumulační kamna stavěná ze systémové stavebnice
  + ohřívárna
  + pec
  + hypokaust
  + sporák

×30 000 Kč + DPH

4 osobní konzultace

 • 4 platby: 9 000 Kč + 7 500 Kč + 7 500 Kč + 6 000 Kč
 • 4+3+3+3 hodiny školení a poradenství na místě
 • 2+2+2+1 hodiny online podpory*

Typ topidla

 • Akumulační kamna stavěná ze šamotových cihel a desek
  + ohřívárna
  + pec
  + hypokaust
  + sporák


* Jedná se o přibližný hodinový odhad běžně spotřebovaného času sloužící pouze pro výpočet celkové ceny za Program podpory svépomocné stavby. Online podpora je v průběhu stavby časově neomezená a není při větší potřebě následně zpoplatněná!

 ** Pro stavitelé, kteří zahájili Program podpory svépomocné stavby dříve, platí ceny původní dle schválené cenové kalkulace. Zahájením Programu se chápe uskutečnění 1. osobní konzultace na místě stavby.

V případě, že se rozhodnete pro další osobní konzultaci, cena této schůzky je 4 500 Kč + 8.50 Kč za každý ujetý km + DPH.

3) Režijní náklady (8,50 kč + DPH / km)

Každá osobní konzultace znamená jeden výjezd. Podle celkového počtu výjezdů lze snadno spočítat celkové dopravné. Účtuju si dopravné 8,50 Kč* + DPH za každý ujetý km. Při výpočtu dopravného využívám konfiguraci nejrychlejší cesty na portálu www.google.cz/maps

*V ceně dopravného jsou zahrnuty veškeré náklady na provoz auta: nafta, silniční daň, dálniční známka, povinné ručení, havarijní pojištění, kompletní servis a leasing.

4) ZDARMA přístup do Výukového programu hlinenakamna.cz

Pro stavitele kamen svépomocí je přístup do VÝUKOVÉHO PROGRAMU hlinenakamna.cz zcela ZDARMA po dobu 12 měsíců od uplynutí první společné schůzky na místě stavby. Při absolvování další osobní schůzky se volný přístup automaticky prodlužuje o další 3 měsíce.

Základní obchodní podmínky

 • Konzultační a poradenské činnosti jsou prováděny vyučeným kamnářem s dlouholetou praxí Ing. Janem Hrabcem (dále jen kamnář).
 • Program podpory svépomocné stavby je navržen jako komplexní služba zahrnující poradenství, konzultační činnost, online výuku, prodej a dodání materiálu určeného pro stavbu topidla .
 • Program podpory svépomocné stavby je zahájen zaplacením faktury za první osobní návštěvu a trvá celou dobu stavby svépomocného topidla, ne však delší než 12 měsíců. Program se automaticky prodlužuje o další 3 měsíce trvání uskutečněním další placené osobní návštěvy na stavbě. 
 • Ohniště, tahový systém, izolace, plášť, další podpůrné vnitřní konstrukce, kování a kachloví (dále jen kamnářský materiál) je stavěn výhradně z certifikovaných kamnářských materiálů. Použití klasických stavebních materiálů (pálená cihla, ytong, porotherm, sádrokartón, apod.) nebo bazarových materiálů (použité pálené cihly, kachle, kování, šamotové cihly a plátky, magnezitové cihly, aj.) je možná pouze se souhlasem kamnáře. Klasický stavební a bazarový materiál zajišťuje na vlastní náklady svépomocný stavitel, a není tedy zahrnuto do položkového rozpočtu topidla.
 • Návrh, skladbu, zajištění a dodání kamnářkého materiálu zajišťuje výhradně kamnář. Pro objednání kamnářského materiálu je nutné předem složit na běžný účet kamnáře finanční zálohu ve výši 100% kupní ceny. Dodací lhůta kamnářského materiálu je 1-6 měsíců dle typu, kachloví 8-12 týdnů, komínů 2 týdny.
 • Skladba kamnářského materiálu je spočítána s co největší přesností dle schváleného projektu topidla. V případě, že po dostavbě topidla zbyde nějaký nepoškozený kamnářský materiál v původním formátu, lze jej nabídnout ke zpětnému odkupu za 70 % kupní ceny. Náklady na přepravu nepoužitého materiálu nese svépomocný stavitel.
 • Program podpory svépomocné stavby je poskytován výhradně majitelům domu a jejich rodinám, ne třetím osobám (např. najatí řemeslníci, stavební firmy).

Jak začít

1. Zaregistrujte se

Ze všeho nejdříve si, prosím, na stránkách www.hlinenakamna.cz založte účet. Díky tomu bude mezi námi následná komunikace mnohem snazší.

2. Přihlašte se do facebookové skupiny

Přihlašte se, prosím, do facebookové skupiny Kamna svépomocí zde: https://www.facebook.com/groups/kamnasvepomoci

Pro zájemce o svépomocnou stavbu kamen, sporáků a pecí jsme vytvořili facebookovou skupinu, v které pravidelně uveřejňujeme užitečné a praktické rady ohledně návrhu, přípravy, stavby a užívání individuálně stavěných topidel. Skupina je též místem pro vaše dotazy, sdílení zkušeností ze stavby nebo také pro podání inzerátu na nespotřebovaný či bazarový kamnářský materiál. Kromě toho se ve skupině můžete nakontaktovat na svépomocné stavitele, kteří již vlastní topidlo doma postavili nebo můžete využít některou z výhodných slevových/výprodejových nabídek firem s kamnářským sortimentem.

3. Napište mi

Napište mi email s níže uvedenými informacemi (nemusí být všechny) na adresu info@hlinenakamna.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře (pro možnost zavolání prosím o vyplnění Vašeho telefonního čísla). Čím více údajů uvedete, tím lépe budu schopen posoudit realizovatelnost Vašeho projektu. Na Vaše emaily obvykle odpovídám během 1-2 dnů.

Základní posouzení realizovatelnosti projektu je samozřejmě ZDARMA.

Informace důležité pro posouzení realizovatelnosti projektu stavby kamen svépomocí

 • kontaktní informace včetně telefonního čísla
 • Projektová dokumentace - pudorys a řezy domu případně jen pudorys vytápěných místností
 • Vaše přání a požadavky na akumulační kamna, sporák či pec
 • Další vytápěcí systémy v domu
 • Komín (starý zděný x vyvložkovaný x nový komín | vnitřní průměr )
 • Energetický výpočet tepelných ztrát domu nebo energetický štítek. Pokud nemáte k dispozici, stačí textová zpráva o tom, co vše a jak v domě plánujete zaizolovat.
 • Fotografie místa, kde mají kamna stát
 • Komentované video (nejvíce se hodí při řešení průchodu kamen přes zdi, stropní příčky, apod.) - ušetří mnoho času Vám i mne:-)
 • Předpokládané datum výstavby případně plánovaný rozpočet stavby

Kontaktní formulář