Semináře

1. Úvod do stavby akumulačních kamen svépomocí (Seminář)

sobota 10. února 2024 v Praze

Vše o stavbě kamen svépomocí, ale i o základních funkčních principech akumulačních kamen, sporáků, pecí a krbů v domě.

Úvodem

Důležité je vědět, jak na to

Semináře a workshopy o stavbě akumlačních kamen a hliněných pecí svépomocí jsou jediné svého druhu v ČR a SR. Od roku 2014 se seminářů a workshopů zúčastnilo již několik stovek zájemců. Mnozí z nich se následně rozhodli pro vlastní stavbu akumulačních kamen, sporáku či pece pod odborným dozorem. Nezáleží totiž na zručnosti, zkušenostech či pohlaví. Každý kdo chce postavit kamna, tak je nakonec postaví. Jde jen o to, aby měl dostatek správných informací.
Získané informace byly zásadní i pro ty, co uvažovali o zakázkové stavbě. Po absolvování semináře věděli, jak správně navrhnout dům pro akumulační vytápění a jaké stavební kroky udělat než dojde na samotnou stavbu kamen. Díky tomu ušetřili desítky, ale někdy i stovky tisíc korun.

Fotografie pořízené z Workshopů
Důležité je vědět, jak na to

ŽIVÉ SEMINÁŘE A WORKSHOPY

Pravidelně každý rok pořádáme živé semináře a workshopy stavby hliněných pecí.

Nedostupné

1. díl semináře Stavby kamen svépomocí Možnost přihlášení do 4. února 2024
Nedostupné

2. díl semináře Stavby kamen svépomocí
Nedostupné

3. díl semináře Praktický workshop stavby hliněné pece
Nedostupné

4. díl semináře Stavby kamen svépomocí
Skladem

Věnujte svému partnerovi dárkový pouzkaz.

VIDEOZÁZNAMY SEMINÁŘŮ

Pro ty, co se nemohou zúčastnit živého semináře nebo seminář není v dohledné době vypsaný.

SPOLUPRACUJÍCÍ OBORY I JEDNOTLIVCI

V případě, že Vás problematika stavby topidel na biomasu profesně zajímá, napište nám a ušijeme Vám na míru odborný seminář.

Fotografie

Semináře se konají po celé České Republice a jsou hojně navštěvovány širokou veřejností.

Ohlasy účastníků

"Chci moc poděkovat za seminář. Máš můj obdiv, utáhnout téměř bez přestávky osm hodin a ještě pak ochotně odpovídat na dotazy, musí být náročné, obzvlášť když tě vytrvalý tazatel v první řadě nenechal dokončit téměř žádnou myšlenku :-) Vážím si toho, že se touto cestou dělíš o know-how a umožňuješ lidem s omezeným rozpočtem a touhou přiložit ruku k dílu realizovat si svůj sen o akumulačních kamnech, který by si často jinak splnit nemohli. Jsme jedněmi z nich. Odjeli jsme s mou milou motivovaní a příjemně nás to nakoplo v situaci, kdy se se stavbou pořád všechno vleče a komplikuje. Těším se, až přijde čas a kamna společně začneme stavět! Snad to bude brzy."

Vladimír

"Seminář byl výborný, spousta nových informací."

Marie

"Seminář byl super a naprosto mě uvedl do obrazu jednotlivých druhů kamen a jejich výhod či nevýhod.Kamna mě naprosto pohltili a neustále se pídím po různých informacích,fotkách a schématech."

Honza

"Ahoj Honzo, jak únorový, tak i včerejší seminář byl krásný a utvrdil nás, že akumulační kamna jsou to pravé srdce. Osvětlení všech systémů a funkčnosti různých materiálů jsou pro nás zajímavé informace. "

Iva a Petr

"Po absolvovanom školení, sme sa rozhodli že využijeme tvojich služieb a postavili by sme si kamna pomocou asistovanej stavby."

Matúš

"Předně díky za včerejší seminář. Bylo to pro nás velmi přínosné a těšíme se na další. "

Karolína

"Díky za seminář, byl skutečně skutečně zajímavý a inspirativní. Pokud jsem měl nejaké pochybnosti o svépomocné stavbě kamen jsou pryč. Nejen, že si na to troufnu, ale takhle bych to chtěl! A budu velmi rád, když budu moci stavět s Tvým dozorem a pomocí."

Vladimír

Předně ještě jednou díky za super seminář, který nás utvrdil v tom, že kamna stavět chceme. A tak bychom rádi využili Tvoji avizovanou pomoc. Proto píšu :)

Dana

O stavbě akumulačních kamen svépomocí

TV Nova - pořad Víkend
Příjemné teplo domova: Tradiční kamna se znovu stávají trendem

Plánujete si doma nebo na chalupě postavit nová kamna? Rozhodně nejste blázen, vsází na ně stále více Čechů. Ačkoliv může trvat, než vyhřejí celý prostor, vydrží potom teplé i celé dva dny! Pokud jste trochu zruční, dokážete si je postavit klidně sami. Poradíme vám, jak máte postupovat a co je dobré si ohlídat. Od roku 2022 dostupné již pouze na https://voyo.nova.cz/

 

Idnes.cz - rubrika Bydlení
Skvěle si zrekonstruovali starou roubenku jen podle návodů na internetu

Starou rodinnou roubenku opravují Miloš s Katkou už tři roky. A to svépomocí. Po špatných zkušenostech s některými řemeslníky se už nechtějí znovu spálit. V chalupě přitom nezůstal kámen na kameni. Odkaz zde: https://www.idnes.cz/bydleni/stavba/oprava-roubenky-svepomoci.A160417_174154_stavba_rez

Lektor seminářů

Ing. Jan Hrabec

– Promován na VŠE jako IT speciálista, aby se o pár let později vyučil kamnářem a začal se věnovat zakázkové stavbě.
– Koupil společně se svou ženou 250 let starý dům u lesa a učil se stavbě z tradičních materiálů.
– V roce 2015 jako první a doposud jediný spustil program podpory stavby kamen svépomocí.
– Při návštěvě Německa se seznámil s technologií stavby tradičních hliněných pecí a v roce 2016 začal v ČR organizovat podobné výukové workshopy.
– Pod jeho vedením již vzniklo po celé ČR více než 80 svépomocných stavbeb a dalších 60 staveb je v rozpracování.
– Je milující manžel a táta 5 dětí. Ve svém životě si prošel velkými výzvami, díky nimž nabyl úctu a pokoru nejen ke svému řemeslu, ale k životu jako takovému.

Více o začátcích Honzy Hrabce
Ing. Jan Hrabec

Mám dotaz ohledně semináře