Částečná zakázková stavba

V případě potřeby je možné postavit část topidla formou zakázky. Máte-li strach, nevěříte-li si, či Vaše časové možnosti jsou omezené, můžete technické části topidla jako je stavba: soklu, ohniště, tahového systému, usazení dvířek a dopojení spalinové cesty do komína nechat na nás.  Zbytek prací jako je plášťová konstrukce a finální design již zvladnete sami za pomocí Programu podpory svépomocné stavby.

Časová náročnost a rozsah díla

Během 32-50 čistých pracovních hodin (1-2 týdny trvání na stavbě) Vám postavíme nezbytné části topidla nutné k provedení první zátopové zkoušky.  Topidlo po předání díla bude schopné fungovat již v omezeném topném provozu. Na tuto část díla získáte veškeré záruky a garance jako u zakázkového díla.

Cena

Předem Vám spočítáme detailní cenový rozpočet. Cena za dílo je zpravidla rozdělena do 3 částí:

×Dopravné

každý ujetý 1 km = 6 Kč + 15% DPH

Při výpočtu dopravného využíváme konfiguraci nejrychlejší cesty na portálu www.google.cz/maps

×Práce

Díky tomu, že stavba kamen je naším denním chlebem, tak pracujeme velmi rychle, efektivně a bez zbytečných technologických i pracovních prostojů. Stavbu topidla tak obvykle zvládneme s poloviční časovou dotací než svépomocný stavitel. Při kalkulování ceny za práci Vám vždy uvedeme maximální počet hodin práce potřebný pro zhotovení díla (tj. finanční strop). V případě, že dílo dokončíme  dříve, budeme Vám fakturovat práci dle čistých odpracovaných hodin.

1. ledna - 15. března* 1 hodina čisté práce** = 750 Kč + 15% DPH
16. března - 31. prosince 1 hodina čisté práce** = 800 Kč + 15% DPH


* Podmínkou levnější sazby je odpovídající stavební připravenost projektu, více zde: https://www.hlinenakamna.cz/stavebni-pripravenost
** Do čisté hodinové sazby se nezapočítavají přestávky na svačinu, přípravu a úklid staveniště.

×Réžijní náklady

1 den = 1 200 Kč + 15% DPH

Réžijní náklady v sobě zahrnují cenu za ubytování a stravu. V případě dojezdové vzdálenosti (tj. do 1,5 hodiny cesty autem) na místo staveniště nebudou účtovány žádné réžijní náklady. Jakmile cena dopravného převýší denní réžijní náklady, mohou být místo dopravného účtovány jen réžijní náklady. To fakticky znamená, že místo každodenního ježdění domů se rozhodneme využít nějakého ubytování v blízkosti staveniště. 

Kolik mě to vyjde? (ukázková kalkulace)

Domluvené dílo: Stavba soklu pro ohniště a tahový systém, ohniště, tahový systém + dopojení do komína a instalace dvířek, tak aby byla možná zátopová zkouška. Ceny jsou uvedeny vč. 15% DPH

Práce, celkem 32 čistých pracovních hodin 29 440 Kč
Dopravné, 1 jízda = celkem ujeto autem 500 km 3 450 Kč
ubytování 3 noci 4 140 Kč
Celkem 37 030 Kč