ROZPOČET PROJEKT TOPIDLA KUSOVNÍK KACHLŮ FOTOGALERIE-STAVEBNÍ

Bohdalovice (Jablonec nad Nisou)

Cena
0 Kč
Dostupnost:
ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP
ks
VytisknoutVložit do seznamu

Nenechte se zmýlit. I akumulační kamna mohou vypadat jako sporák. V tomto případě jde o zdařilou funkční napodobeninu, kdy si majitelé tradiční chalupy v Bohdalovicích na Tanvaldsku přáli mít v domě design klasického sporáku s ležením, a přítom mít k dispozici všechny výhody akumulačních kamen. Kamna nejenže vytopí hlavní místnost, ale také přilehlou chodbu a teplovzduchem dokonce natemperuje i jeden horní pokoj. V hlavní místnosti je těsně pod litinovými tály veden tahový systém, který dále na své cestě obíhá kolem pečící trouby a do komína se zaúsťuje pod ležením. Díky tomu Vám na plotně čaj nevychladne, v troubě dozlatova upečete křehké kuřátko a na ležení strávíte nejednu příjemnou chvilku. Zkrátka dokonalé domácí štěstí, které si můžete postavit vlastníma rukama:-)

Stavba vznikla v rekordně krátkém čase na přelomu jara i zimy. Sotva roztál sníh, majitel domu se jal obávaného bourání....Ale když je něco v souladu s domem, objevíte v místě demolice dávno zašlý otvor na pec, a tak místo hrubého tesání do nosného kamenného zdiva jen vyboucháte několik zazděných cihel. Do míst bývalé pece pak zasadíte několik základních soklových kachlů, a pak už se jen díváte jak pod rukama pečlivých stavitelů kamna den ode dne rostou. Po několika týdnech intenzivní práce se v chodbě místo začouzené díry tyčí do výšky krásná kachlová stavba, jejíž konstrukce dále prostupuje do hlavní místnosti jako dominanta v podobě klasického venkovského sporáčku.
Dům tím opět získal zpět něco ze své historie, v které kamna, sporák nebo pec měla nezastupitelnou roli....Tím se kruh uzavřel a dům opět získal po nákladné a velmi vkusné rekonstrukci své trvalé nájemníky. Přeji mnoho štěstí.

Topidlo Kamna
Typ ohniště Bezroštové ohniště
Externí přívod vzduchu Ne
Délka tahového systému (m) 6
Účel topidla Doplňkové topidlo