Stavím akumulační kamna s hliněným designem - umělecké zakázkové stavby

Nestavím kamna a pece podle nejnovějších trendů. Má kamna schválně nabourávají zaběhnuté myšlení dneška. Více než vše ostatní mám rád přirozené linie, zdánlivé roviny i zaoblené rohy, Stejně tomu je v přírodě, která nezná pravých úhlů, přesto si její tvary vždy ponechají tajemnou harmonii. Rád stavím z tradičních materiálů, které byly známé už našim předkům od pradávna - jílu, písku, cementu, vápna, apod. Při stavbě používám kvalitní kamnářské materiály, ale s oblibou používám i to, co se dá recyklovat a neškodí lidskému zdraví.

Nechte si postavit akumulační kamna formou zakázky

Jedinečný design z tradičních materiálů

Plášť kamen hliněnými omítkami, hlazením vápenných nebo cementových štuků, opracováním kamenů, frézováním pálených cihel...

Kvalita provedení

Zděná ohniště s vysokou účinnosti a tahovým systémem od německé firmy Brula splňující přísné evropské normy, Ocelová dvířka s dvojitým prosklením a oplachem skla od české firmy Jokr, Certifikované izolační desky na obvodové zdivo a příčky, Speciální žárobetonové plášťové desky na rychlý přenos tepla a vysokou akumulací, a jiné vychytávky

Moderní zákaznický přístup, kde víte za co platíte

Osobní prohlídky a návštěvy přímo na místě stavby, Emailová a telefonická konzultace od úvodní studie až po dokončení projektu kamen, Detailní položkový rozpočet, Platba formou záloh pouze za čisté hodiny práce a použitý materiál

Záruka a servis po dlouhá léta

Komunikuji s Vámi i po dokončení topidla. Máte-li na kamnech potíže, vyřešíme to spolu. Nikdy Vám nevytípnu telefon.

Miluji multifunkční topidla, která mohou sloužit ženě, muži, dětem, kočkám, psům...zkrátka celé početné rodině. Akumulační kamna postavená v Třtěnu u Loun jsou přesně taková. Kromě hlavní vytápěcí funkce nabízejí vysoký nadstandard v podobě integrované šamotové pece na pečení domácího chleba, vyhřívaného sezení a s pomocí malého schodiště také dostupného horního ležení. Třešničkou na dortu je sálavá plotýnka umístěná v malé zděné nice určená pro ohřev čajové konvice. Úkolem akumulačních kamen je vytvořit příjemnou domácí atmosféru a místo pro klidný odpočinek. K tomuto účelu jsem ke komínu ještě postavil několik zděných poliček, které mohou majitelé využít k uložení několika knih nebo domácí kuchařky:-)

Dokončeno. Další akumulační kamna s dílny umělecké zakázkové stavby hlinenakamna.cz. Kamna topí, pecou, suší, nahřívají zadek i záda, dá se po nich lézt, prostě cokoliv, co pětičlenná rodina potřebuje k relaxu a zábavě:-). Navíc svým pláštěm prochází do všech přízemních místnsotí domu a vyplňuje prostory, které by jinak zůstaly studené a hluché. Každá cihla byla ručně opracována, hlína uhnětená a s láskou na plášti vyleštěná. Je to prostě zase srdcovka, která vytváří to skutečné teplo domova.

Krásný výhled na zahalené šumavské kopce v mlze, nezapomenutelné západy slunce a v noci tma tmoucí, v které spatříte na obloze celé spektrum hvězd. Nyní si představte, že toto vše i v zimních měsících můžete sledovat z vyhřívaného ležení skz velkoplošné prosklení. V místnosti tiše plápolá oheň, na plotně se vaří čaj a z trouby se line vůně z právě dopečených tvarohových buchet. Zkrátka naprostá romantika, kterou si majitelé vysnili již od samého počátku. Akumulační kamna s proskleným ohništěm a vestavěným sporákem topí, vaří, pečou, ohřívají užitkovou vodu, navíc si na ně můžete lehnout nebo dokonce po několika schůdcích vylézt a kochat se výhledem z "orlího hnízda", nejvyššího místa kamen, na celou kulatou místnost. To především ocení 4 neposedné děti majitelů, jež na kamna lezly už při samotné realizaci. Individuálně stavěné topidlo omítané místní šedou hlínou a obložené ručně vyráběnou mexickou keramikou se jednoznačně stává dominantou nově postavené, 8 metrů vysoké slaměné jurty. Při vstupu do domu vaše první kroky povedou jistě právě k nim...

Lehká 2,7 KW dvouplášťová hliněná kamna s malinkým ležením pro děti a sezením pro dva dospělé zadky, s vytápěním do obývacího pokoje a haly v Čelákovicích u Prahy. Kamna jsou stavěna z místní hlíny a starých pálených cihel na zahradě, díky čemuž se jedná o nízkonákladovou stavbu šetrnou k životnímu prostředí. Sokl kamen má u podlahy přiznanou pálenou cihlu, která lépe snese větší zatížení běžného domácího provozu než hliněná omítka. Vzduch pro hoření je přiváděn ze sklepa. Přesto je možné prostřednictvím klapky a litinových dvířek přepínat mezi vnitřním a externím vzduchem. Kamnová dvířka Pisla, čistící otvory vytvořeny ručním zpracováním pálené tašky, obohacené o patinovaná kovová držadla. Majitelé si na vlastní žádost finální úpravy (cihlová dlažba u ležení a sezení) a koncový design kamen dotvořili sami dle svého citu... Při křtění kamen bylo sezváno nejbližší příbuzenstvo, pilo se šampaňské a dojetím ukápla i slza paní majitelky. Jejich nový domov získal sálavé srdce. Nechť se jim daří...

Středně těžká dvouplášťová kamna o výkonu 4,2 KW s velkým přepychovým ležením vytápějící velkou obytnou místnost spojenou s kuchyní. Vzhled kamen si majitelka navrhla sama. Při stavbě kamen byla použita místní hlína a 3,5 tuny dalšího stavebního materiálu. Díky tomu vznikla v Česku ojedinělá hliněná stavba, hosty s úsměvem nazývaná Golem nebo Perníková chaloupka. Kamna v jarním a podzimním období bez problému vytopí celý dům, v zimních měsících pak svým výkonem významně přispívají k tepelné pohodě. Hlavním zdrojem vytápění v domě je však čerpadlo.

Atypická akumulační kamna s nevyhřívaným sezením a pečící troubou s prostupem do dvou přízemních a dvou podkrovních místností vyrostla během několika měsíců ve starém roubeném domě na Šluknovsku. Jejich jedinečnost spočívá v dispozici tahového systému, který svou délkou prochází skrz trámoví a zaúsťuje se do komína v podkroví. Důvodem netradičního řešení bylo historicky cenný stropní záklop v hlavní místnosti, který majitelka domu nechtěla narušit. Lehká akumulační kamna o výkonu 8,9 KW a celkové tíži 4 tuny je vystavena kombinací moderních materiálů s tradičními jako je klasická pálená cihla, místní jíl či slaměná řezanka. Hlavní funkcí kamen je vytopit společenskou místnost, další pokoje pak natemperovat. Oběh spalin je rozdělen do dvou okruhů, přičemž ten první kratší je určen zátop a intenzivnější výtop podkroví, druhý delší pak i pro pečení. Design kamen na zemi a římse zdobí 100 let stará dlažba získaná při rekonstrukci měšťanského domu ve Šluknově, vestavěná sezení v přízemí a podkroví jsou pak vyprofilována z fošen válejících se roky na půdě. Plášť v horním patře navíc krášlí tři kameny seskupeny do obrazce ohně. Jednotlivé kameny byly vzaty ze třech různých míst, - české rodiště tatínka, české rodiště maminky a německé rodiště majitelky domu. Kamna obrazem majitelky vyjadřují sjednocení, vnitřdní soulad a konečně nalezení vlastního domova..

Co nestavíme

NE pravým úhlům, stěnám podle vodováhy a rovným technickým omítkám

Naopak, naše tvary jsou plné zaoblení a křivek, které i po letech neomrzí. Hliněné omítky preferujeme rustikální - zaoblené s bohatým reliéfem. Jen tak vynikne krása a plastičnost hlíny.

NE krbovým vložkám a teplovodním kamnovým vložkám

Specializujeme se pouze na stavbu akumulačních kamen, sporáků a pecí nezavislých na vodě a elektrice. Za hlavní způsob vytápění jsme si vybrali dlouhodobé sálání tepla do místností. 

NE masivním kachlovým kamnům a kachlovým sporákům

Kachle jsou v našich projektech pouze doplňkem, z kterých stavíme čelní stěny kolem ohniště nebo lehací plochy. Desgin kamen tvoříme především z hlíny, písku, vápna, slámy, starých cihel a kamenů či ručně pálených kachliček. 

Ceny

Přesnou částku zakázkové stavy nelze dopředu určit. Je nutné se nejdříve spolu seznámit a prodiskutovat všechny Vaše přání a potřeby přímo na místě stavby. Cena je obvykle kalkulovaná na základě použitých technologií, materiálu, vzdálenosti stavby a také náročnosti řešení i designu kamen. Většinou se pohybuje v rozmezí 150 000 - 350 000 Kč.

Platební podmínky

Celý projekt kamen je průběžně prováděny formou záloh: 1. záloha za Projekční přípravy, 2. záloha za materiál, kachle a kování, 3.-7. záloha za vykonanou práci a réžijní náklady. Zálohy jsou propláceny převodem na bankovní účet. Jsem plátcem DPH. Pro individuální stavbu kamen v domech určených na bydlení se používá snížená sazba 15%.

Pracujeme v týmu

Od roku 2019 již na zakázkách z časových důvodů nepracuji jen já sám. Na Vašich akumulačních kamnech se bude podílet tým lidí, kteří Vám s láskou postaví pod mým dozorem jedinečné dílo ve vysoké kvalitě.

Jak začít

Napište mi zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na email info@hlinenakamna.cz. Do zprávy zejména uveďte informace o domu (novostavba, rekonstrukce, popis zateplení, pudorys domu + rozměry vytápěných místností, umístění komína a kamen v místnostech), Vaše přání a požadavky na kamna, další vytápěcí systémy v domu, předpokládaný datum výstavby, kontaktní údaje a domluvíme se na dalším postupu. Na Vaše emaily obvykle odpovídám do několika dnů.

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.