Zakázkové stavby kamen, pecí a sporáků


"Nestavíme kamna a pece podle nejnovějších trendů. Naše kamna schválně nabourávají zaběhnuté myšlení dneška. Více než vše ostatní máme rádi přirozené linie, zdánlivé roviny i zaoblené rohy, Stejně tomu je v přírodě, která nezná pravých úhlů, přesto si její tvary vždy ponechají tajemnou harmonii. Rádi stavíme z tradičních materiálů, které byly známé už našim předkům od pradávna - jílu, písku, cementu, vápna, apod. Při stavbě používáme kvalitní kamnářské materiály, ale s oblibou používáme i to, co se dá recyklovat a neškodí lidskému zdraví."

Nechte si postavit akumulační topidlo formou zakázky

+Jedinečný design z tradičních materiálů

Plášť kamen hliněnými omítkami, hlazením vápenných nebo cementových štuků, opracováním kamenů, frézováním pálených cihel...


+Kvalita provedení

Zděná ohniště s účinnosti nad 80 % a tahovým systémem od německé firmy Brula splňující přísné evropské normy, Kvalitní ocelová dvířka s dvojitým prosklením a oplachem skla od tradiční české firmy Jokr, Certifikované izolační desky na obvodové zdivo a příčky, Speciální žárobetonové plášťové desky na rychlý přenos tepla a vysokou akumulací, a jiné vychytávky


+Moderní zákaznický přístup, kde víte za co platíte

Osobní prohlídky a návštěvy přímo na místě stavby, emailová a telefonická konzultace od úvodní studie až po dokončení projektu kamen, detailní položkový rozpočet s technickou specifikací topidla, platba formou záloh pouze za čisté hodiny práce a použitý materiál, pohodlná platba faktur (elektronické faktury, automatické potvrzení platby, QR kód, historie faktur)


+Záruka a servis po dlouhá léta

Komunikuji s Vámi i po dokončení topidla. Máte-li na kamnech potíže, vyřešíme to spolu. Nikdy Vám "nevytípnu" telefon, aniž bych se neozval zpět.

V čem jsme jedineční

Hliněný design

Jako jedni z mála v České republice stavíme topidla omítaná nebo masivně tvarovaná hlínou.

Hliněný design

Topidla pro celý dům

Rádi se věnujeme akumulačním topidlům, co jsou schopny vyhřát nejen hlavní obytnou místnost, ale i přilehlé pokoje nebo dokonce podkroví. Na Vaše přání jsme navíc schopni k topidlu přistavět malý sporák na vaření a pečení.

Topidla pro celý dům

Zajímavé funkční doplňky

Kamna nemusí jen topit, ale může se do nich včlenit i zajímavé funkční doplňky v podobě vyhřívané lavice, ležení, sušárny, ohřívárny, malého teplovodního absorbéru na ohřev užitkové vody či plotýnky na temperování čaje.

Zajímavé funkční doplňky

Vlastní funkční řešení

Vyvinuli jsme si vlastní systém stavby vytvořený z produktů předních českých i německých výrobců. V posledních letech se navíc věnujeme vlastnímu návrhu kamnových dvířek nebo biotopeniště z běžně dostupných kamnářských materiálů.

Více zde
Vlastní funkční řešení

Referenční stavby

I když jsme firma z okresu Nymburk, stavíme po celé České republice. Podívejte se na některé naše referenční stavby.

O Honzovi Hrabcovi

Pohádkový příběh Honzy z paneláku, jak nakonec svobodným kamnářem se stal.

Pracujeme v týmu

Od roku 2019 již na zakázkách z časových důvodů nepracuji jen já sám.
Na Vašich akumulačních topidlech se podílí tým lidí, kteří Vám s láskou staví jedinečné dílo ve vysoké kvalitě.

V případě jakýchkoliv Vašich dotazů a nejasností Vám vždy při stavbě rádi odpovíme a vše vysvětlíme.S kým nejraději spolupracujeme

Na kamna nejraději nanášíme hliněné omítky, lepíme keramické a cihelné dlažby nebo vytváříme leštěné betonové štuky.

Hliněné omítky

Picas - Živé hliněné omítky s bylinami a přirozeným vzhledem

webové stránky
Hliněné omítky

Keramické obklady

La Gartija - Ručně vyráběné keramické obklady z Mexika lze použít na horizontální i vertikální plochy kamen.

webové stránky
Keramické obklady

Keramické mozaiky

Autorské keramické mozaiky od Marie Bezuchové se hodí na jakékoliv místo na plášti kamen

webové stránky
Keramické mozaiky

Cihelné dlažby

Cihelna Bratronice - ručně vyráběné cihelné dlažby můžete použít na sedací i lehací plochy kamen.

webové stránky
Cihelné dlažby

Co nestavíme

 x NE pravým úhlům, stěnám podle vodováhy a rovným technickým omítkám

Naopak, naše tvary jsou plné zaoblení a křivek, které i po letech neomrzí. Hliněné omítky preferujeme rustikální - zaoblené s bohatým reliéfem. Jen tak vynikne krása a plastičnost hlíny.


 x NE teplovzdušným a teplovodním krbovým vložkám

Specializujeme se pouze na stavbu akumulačních kamen, krbů, sporáků a pecí nezavislých na vodě a elektřině. Za hlavní způsob vytápění jsme si vybrali dlouhodobé sálání tepla do místností, které je pro zdraví člověka velmi přirozené.

Naše ceny a platební podmínky

Přesnou částku zakázkové stavy nelze dopředu určit. Je nutné se nejdříve spolu seznámit a prodiskutovat všechny Vaše přání a potřeby. Cena je obvykle kalkulovaná na základě použitých technologií, materiálu, vzdálenosti stavby a také náročnosti řešení i designu kamen. Většinou se pohybuje v rozmezí 200 000 - 450 000 Kč.

V případě, že kalkulované topidlo je nad Vaše finanční možnosti, nezoufejte a raději nám napište. Jsme tradiční kamnáři, kteří jsou schopni záměnou určitých technologických postupů, materiálů a průmyslových výrobků najít levnější a stále kvalitní řešení i pro Vás. 

Pokud by i tak byla cena pro Vás vysoká, nabízíme formu částečné zakázkové stavby.

Platební podmínky

Celý projekt kamen je prováděný formou průběžných záloh: 

  1. záloha za Projekční přípravy
  2. záloha za kamnářský materiál, kachle a kování,
  3. záloha na začátku stavby
  4. záloha při dokončení hrubé fáze topidla
  5. záloha při celkovém dokončení topidla

Zálohy jsou vždy propláceny převodem na bankovní účet formou faktury.

Jsem plátcem DPH. Pro individuální stavbu kamen v domech určených na bydlení se používá snížená sazba 15%.

Veškerý spotřebovaný i nespotřebovaný materiál pečlivě evidujeme a následně aktualizujeme rozpočet. Rovněž odpracované hodiny vykazujeme dle pravdivé skutečnosti. Díky tomu může být výsledná cena za topidlo nižší než kalkulovaná. V zaslané cenové kalkulaci vždy uvádíme maximální cenu za topidlo, které se zavazujeme nepřekročit.

Jak začít

Zaregistrujte se na stránkách hlinenakamna.cz a napište mi zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na email info@hlinenakamna.cz.

Do zprávy zejména uveďte informace o domu (novostavba, rekonstrukce, popis zateplení, půdorys domu + rozměry vytápěných místností, umístění komína a kamen v místnostech), Vaše přání a požadavky na kamna, další vytápěcí systémy v domu, předpokládaný datum výstavby, kontaktní údaje a domluvíme se na dalším postupu. 

Na Vaše zprávy obvykle odpovídám do několika dnů prostřednictvím emailu nebo namluvené zprávy s pomocí aplikace WhatsApp.