Zakázkové stavby kamen, pecí a sporáků s hliněným designem

"Nestavím kamna a pece podle nejnovějších trendů. Má kamna schválně nabourávají zaběhnuté myšlení dneška. Více než vše ostatní mám rád přirozené linie, zdánlivé roviny i zaoblené rohy, Stejně tomu je v přírodě, která nezná pravých úhlů, přesto si její tvary vždy ponechají tajemnou harmonii. Rád stavím z tradičních materiálů, které byly známé už našim předkům od pradávna - jílu, písku, cementu, vápna, apod. Při stavbě používám kvalitní kamnářské materiály, ale s oblibou používám i to, co se dá recyklovat a neškodí lidskému zdraví."

Nechte si postavit akumulační kamna formou zakázky

Jedinečný design z tradičních materiálů

Plášť kamen hliněnými omítkami, hlazením vápenných nebo cementových štuků, opracováním kamenů, frézováním pálených cihel...

Kvalita provedení

Zděná ohniště s účinnosti nad 80 % a tahovým systémem od německé firmy Brula splňující přísné evropské normy, Kvalitní ocelová dvířka s dvojitým prosklením a oplachem skla od tradiční české firmy Jokr, Certifikované izolační desky na obvodové zdivo a příčky, Speciální žárobetonové plášťové desky na rychlý přenos tepla a vysokou akumulací, a jiné vychytávky

Moderní zákaznický přístup, kde víte za co platíte

Osobní prohlídky a návštěvy přímo na místě stavby, emailová a telefonická konzultace od úvodní studie až po dokončení projektu kamen, detailní položkový rozpočet s technickou specifikací topidla, platba formou záloh pouze za čisté hodiny práce a použitý materiál, pohodlná platba faktur (elektronické faktury, automatické potvrzení platby, QR kód, historie faktur)

Záruka a servis po dlouhá léta

Komunikuji s Vámi i po dokončení topidla. Máte-li na kamnech potíže, vyřešíme to spolu. Nikdy Vám "nevytípnu" telefon, aniž bych se neozval zpět.

Referenční stavby

Co nestavíme

NE pravým úhlům, stěnám podle vodováhy a rovným technickým omítkám

Naopak, naše tvary jsou plné zaoblení a křivek, které i po letech neomrzí. Hliněné omítky preferujeme rustikální - zaoblené s bohatým reliéfem. Jen tak vynikne krása a plastičnost hlíny.

NE krbovým vložkám a teplovodním kamnovým vložkám

Specializujeme se pouze na stavbu akumulačních kamen, sporáků a pecí nezavislých na vodě a elektrice. Za hlavní způsob vytápění jsme si vybrali dlouhodobé sálání tepla do místností. 

NE masivním kachlovým kamnům a kachlovým sporákům

Kachle jsou v našich projektech pouze doplňkem, z kterých stavíme čelní stěny kolem ohniště nebo lehací plochy. Desgin kamen tvoříme především z hlíny, písku, vápna, slámy, starých cihel a kamenů či ručně pálených kachliček. 

Ceny

Přesnou částku zakázkové stavy nelze dopředu určit. Je nutné se nejdříve spolu seznámit a prodiskutovat všechny Vaše přání a potřeby přímo na místě stavby. Cena je obvykle kalkulovaná na základě použitých technologií, materiálu, vzdálenosti stavby a také náročnosti řešení i designu kamen. Většinou se pohybuje v rozmezí 200 000 - 400 000 Kč.

Platební podmínky

Celý projekt kamen je průběžně prováděny formou záloh: 1. záloha za Projekční přípravy, 2. záloha za materiál, kachle a kování, 3.-7. záloha za vykonanou práci a réžijní náklady. Zálohy jsou propláceny převodem na bankovní účet. Jsem plátcem DPH. Pro individuální stavbu kamen v domech určených na bydlení se používá snížená sazba 15%.

Pracujeme v týmu

Od roku 2019 již na zakázkách z časových důvodů nepracuji jen já sám. Na Vašich akumulačních kamnech se bude podílet tým lidí, kteří Vám s láskou postaví pod mým dozorem jedinečné dílo ve vysoké kvalitě.

Jak začít

Napište mi zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na email info@hlinenakamna.czDo zprávy zejména uveďte informace o domu (novostavba, rekonstrukce, popis zateplení, pudorys domu + rozměry vytápěných místností, umístění komína a kamen v místnostech), Vaše přání a požadavky na kamna, další vytápěcí systémy v domu, předpokládaný datum výstavby, kontaktní údaje a domluvíme se na dalším postupu. Na Vaše emaily obvykle odpovídám do několika dnů.

Mám zájem o zakázkovou stavbu