ROZPOČET PROJEKT DOMU PROJEKT TOPIDLA FOTOGALERIE-STAVEBNÍ

Domoušice (Louny)

Cena
0 Kč
Dostupnost:
ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP
ks
VytisknoutVložit do seznamu

Tvarově velmi jednoduchá funkční akumulační kamna stvořená svépomocně s odborným dozorem. Jedná se o lehká 5KW výkonná kamna se zabudovanou sušárnou (teprve se vybuduje ve výklenku kamen) vytápějící hlavní obytnou místnost a ložnici. Uvnitř kamen je instalováno izolované biotopeniště a tahový systém KTS, Dvříka - Jokr jednosklo, omítka Silatherm.

Váš příběh

Domek v Domoušicích jsem koupil jako takové stavební spoření a důchodové připojištění zároveň. V důchodovém věku nejsem, ale pokud se dožiji, tak už asi nebude sil na takový projekt. Navíc mě budování baví. Od začátku ale bylo jasné, že stávající systém vytápění musím změnit, protože kotel se samotíží na uhlí stál vedle sporáku v kuchyni a sdíleli spolu jeden komín. Špatně to táhlo, celý dům byl tedy cítit špatně spáleným hnědým uhlím. Využít samotížnou soustavu a vyměnit kotel naráželo na nemožnost sehnat topenáře, který to ještě umí, navíc roury u podlahy i u stropu nejsou žádná okrasa interieru.
Oslovil jsem tedy Honzu, bez kterého bych neměl odvahu se do něčeho podobného pustit sám, našel místo pro nový komín a využil stávajícího dveřního otvoru, který se měl stejně zazdít, ke stavbě akumulačních kamen. Kamna tak jednoduše vytápí obě hlavní místnosti bez nutnosti rozvodů, oběhových čerpadel a čidel. Krásný pocit, když se nápad zhmotní pod rukama do něčeho podobného, odér uhlí vystřídala vůně dřeva, kamna tiše sálají vše funguje jak má. Doporučuji všem, kdo tíhnou k jednoduchému a efektivnímu řešení vytápění.

Topidlo Kamna
Typ ohniště Biotopeniště - Seeif Ceramics
Externí přívod vzduchu 150 mm
Délka tahového systému (m) 6