Stavba topidla

Osobní schůzky

Osobní schůzky jsou svou náplní pouze teoretické. Přímo na místě stavby si ozřejmíme základní koncept stavby, na sucho si postavíme ohniště a tahový systém, vysvětlíme si, jak se zastavuje vzduchová klapka, míchá lepidlo, lepí navzájem komponenty a mnohé další. Praktické ukázky nebo společná práce na kamnech není, bohužel, z časových a ekonomických důvodů možná.

Délka schůzky je individuální, obvykle však trvá 2-4 hodiny. K dispozici máte zpracovaný projekt, v kterém naleznete základní rozměry, půdorys a pohledy kamen. Další detaily a problémy, které logicky vzniknou při stavbě, řešíme prostřednictvím elektronické komunikace. 

Nemusíte se bát, že byste se v tom ztratili. Právě z tohoto důvodu postupujeme etapově a říkáme si pouze věci, které provedete do další schůzky. V případě komplikací nebo nadměrné složitosti projektu můžeme případně domluvit další osobní schůzku.

Pro lepší zapamatování všech instrukcí je dovoleno schůzky nahrávat na kameru nebo na diktafon.

1. osobní schůzka

Než se sejdeme na 1. schůzce, je nutné si připravit:

Materiál přímo na místě stavby

Vybalte na paletách ohnišťové a tahové tvarovky a nanoste jej přímo k místu stavby topidla. Ostatní materiál může ještě zůstat zabalený a uskladněný.


Externí přívod vzduchu

Pokud máte zaveden externí přívod vzduchu v podobě KG odpadní roury, prosím, rouru seřízněte na úroveň základové betonové desky.

Papír a tužka na psaní případně křída na kreslení

Připravte se na velké množství informací a úkolů, které budete muset vyplnit do další schůzky. Abyste nic nezapomněli, je dobré si vše psát a kreslit. Co lze, tak si také na místě budoucího topidla vyznačíme s pomocí křídy nebo tesařské tužky

Fotoaparát

Pokud nemáte fotoaparát na mobilním telefonu nebo chcete kvalitnější fotky, vemte s sebou fotoaparát. Na 1.-2. schůzce zpravidla sestavujeme šamotové stavebnice a další materiály jen tak "na sucho". Je dobré si vše nafotit, abyste věděli jak následně postupovat. 

Návody

Ještě před stavbou si nejlépe prostudujte všechny návody. 

V případě že stavíte ze systémové stavebnice Brula, prostudujte si zejména návody:

Online podpora

Online konzultace společně můžeme provádět přes tyto komunikační kanály:

  • WhatsApp nebo případně Signal či Messenger
  • Email
  • Telefonický hovor

Naopak nevhodnými prostředky pro komunikaci jsou sms a mms zprávy.

Konzultační hodiny, aneb kdy a jak se mnou můžete komunikovat

Konzultace po telefonu - urgentní problémy

Telefon používejte pouze v urgentním případě. Přo lepší pochopení, prosím, pošlete předem fotografie nebo komentované video.

pondělí - pátek 10:00-18:00 | V případě nepřijatého hovoru se Vám ozvu, jakmile budu moci
víkendy a svátky PROSÍM NEVOLEJTE a svůj dotaz napište přes jiné komunikační kanály.

Konzultace přes WhatsApp - rychlá zpráva

Aplikace WhatsApp je hlavním naším komunikačním kanálem, s jehož pomocí si zasíláme fotografie, komentovaná videa a schvalujeme pracovní postupy. Vaše dotazy posílejte s delším časovým předstihem. Na Vaše dotazy reaguji do několika hodin, maximálně jednoho dne. Do té doby, prosím, svůj problém neřešte sami, počkejte si na odpověď. Přes aplikaci WhatsApp posílejte pouze jednoduché dotazy doplněné o fotografie. Složitější problémy vyžadující obsáhlejší odpověď, zasílejte přes email.

pondělí - neděle KDYKOLIV | V pracovních dnech Vám odpovím do několika hodin, o víkendech a svátcích do 24 hodin.

Konzultace přes email - delší odpověď

Nástroj pro složitější dotazy vyžadující obsáhlou odpověď. Odpovídám s delším časovým zpožděním několika dnů. 

pondělí - neděle KDYKOLIV | Odpovídám do 3-5 dnů. 
Jde to naprosto proti funkcionalitě akumulačních kamen. Pečící trouba se musí rozehřívat i hodinu než je provozuschopná. V ten moment již dohořívá oheň v kamnech. Aby bylo možno kvalitně péct, tak by bylo nutné znovu v kamnech přiložit, ale to je biotopeniště již natopené a další dávka dříví by jen přetápěla celý systém a zkracovala životnost topidla....Toto je možné u nějakých kamnových/krbových ocelových vložek s volně uloženou šamotovou/izolační vyzdívkou, my však používáme fixní šamotová ohniště zděná na hydraulicko/keramickou vazbu. Důvodem je výrazně nižší cena.

MOŽNÉ ŘEŠENÍ:
-------------------
Do ohniště lze nainstalovat 4 nerezové podložky, na které se následně vloží přesně seříznutý plech ve tvaru ohniště. Na něm se dá péc chleba či pizza. Je to takové trochu nepohodlné a neefektivní zhlediska tepelných ztrát, ale možné řešení. Základním předpokladem jsou však dvířka v přibližné šířce ohniště.