Údrnice (Jičín)

Cena
0 Kč
Dostupnost:
ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP
ks
VytisknoutVložit do seznamu

Středně těžká dvouplášťová 6 KW hliněná kamna s vytápěním do jídelny a kuchyně, ložnice a dětského pokojíku. Přední strana kamen byla zbudována z oprýskaných 100 let starých kachlů. To stejné platí o litinových dvířcích použitých ze zbouraných tahových kamen. Při stavbě pláště kamen se použilo, co bylo u chalupy po ruce - pálené cihly, bobrovky, staré šamotové destičky nebo místní velmi mazlavý jíl. Ohniště, pád a první tah byly postavené z šamotových tvarovek bouchanýchna hlínu a svázaných kamnářským drátem., ostatní tahy pak jen z pálených cihel, bobrovek a hliněné malty. Na stavbu kamen nebylo použito jediné moderní kamnářské lepidlo. Vzhledem ke zvoleným tradičním technologiím se jedná o velmi nákladově levnou a ekologickou formu stavby kamen.

Váš příběh

"Chtěl jsem ti napsat, že ta kamna jsou letos úplně úžasná. V těchhle dnech přikládáme dvakrát až třikrát denně, spotřebujeme necelej prádelní koš a máme v jídelně kolem 25 stupňů, v dětskym pokojíčku ještě tepleji, vedro je i v ložnici. Letos tedy máme dubové dříví, ale i tak. Jsou spolehlivá, chytají jedna báseň, popel stačí bohatě vynést jednou za dva týdny, obsluhuje je většinou Janinka a nestojí jí to skoro žádnou energii, je to radost.

 

Jsme moc rádi že jsme tě tehdy oslovili, příjemnější, levnější, efektivnější a krásnější způsob vytápení už si lze jen těžko představit.