ROZPOČET PROJEKT TOPIDLA FOTOGALERIE-STAVEBNÍ

Tanvald (Jablonec nad Nisou)

Cena
0 Kč
Dostupnost:
ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP
ks
VytisknoutVložit do seznamu

Lehká akumulační kamna stavěná svépomocí s odborným dozorem o výkonu 5KW s píckou a vyhřívaným ležením vytápí především chodbu a hlavní obytnou místnost, teplo se však sekundárně šíří do všech místností malé roubené chaloupky na Tanvaldsku. Kování Jokr a Pisla, římsové kachle + bazarová cihelná dlažba na ležení ošetřená olejem, čistící otvory ručně řezané, omítky hliněné - Picas Cottage. Stylová akumulační kamna rázem udělala z velké vstupní chodby další útulnou a teplem nabitou obytnou místnost.

Váš příběh

Topíme 2-3 denně, v závislosti na teplotě venku a jestli je větrno. Kamna se nahřívají tak, že na některých částech ležení neležíme:-). Nahřívá se poměrně rychle, za pár hodin po zatopení hřejí /rychleji než jsme čekali/. Ikdyž přiložíme naposledy v 7 večer, ráno stále sálají. Nedávají tolik tepla do patra, jako krbová kamna, ale teplo je příjemné a stálé, není přetopeno. V peci jsme zatím upekli několik chlebů a paraguajské chipas. Zjistili jsme, že pec je potřeba natopit poměrně dost, ale potom dlouho hřeje.

 

Rádi bychom poděkovali Tobě, Honzo, že jsi nám pomohl při vytváření toho nejpodstatnějšího, co se od domova tady v horách očekává-tepla. V některých bodech jsme pravda trochu tápali, nebyli si jistí, jestli to děláme správně...to je ale, myslím, vcelku normální...nikdy jsme nic takového nedělali. Navíc jsme to museli ještě všecko překládát do španělštiny:-), ale nakonec jsi měl pravdu v tom, že s příbývajícím dílem je to člověku jasnější a jasnější. Díky a mnoho zdraru.

Topidlo Pec, Kamna
Typ ohniště Bezroštové ohniště
Externí přívod vzduchu Ne
Délka tahového systému (m) 7,5