PROGRAM - Stavba akumulačního krbu

+NÍŽŠÍ POŘIZOVACÍ NÁKLADY

Náklady na stavbu akumulačního krbu jsou nižší než na stavbu akumulačních kamen. Hlavním důvodem je menší počet prostavěného akumulačního materiálu a užití typových průmyslových řešení usnadňující výrobu a stavbu.


+VHODNÉ PRO MODERNÍ NOVOSTAVBY

Akumulační krby jsou především vhodné jako doplňková topidla do domů s nízkými energetickými ztrátami. Doplněním krbu o akumulační prvky efektivněji zacházíme s vyrobeným teplem a navíc zamezíme výraznému přetápění místností.


+RYCHLÁ A JEDNODUCHÁ STAVBA

Vzhledem k tomu, že stavíme hotové systémové řešení, stavba akumulačního krbu je rychlá a jednoduchá i pro úplného začátečníka.


+DELŠÍ DOBA VIDITELNOSTI OHNĚ

Provoz akumulačního krbu je dimenzován na 2-3 dávky suchého dřeva, které nám zajistí 2 až 3 hodiny hoření dřeva v ohništi.


KRATŠÍ AKUMULAČNÍ DOBA

Ve srovnání s kamny nižší váha a krátký tahový systém znamená kratší akumulační dobu topidla.Ukázka vnitřní konstrukce akumulačního krbu od firmy Defro.

Z čeho akumulační krb stavíme

1 KRBOVÁ VLOŽKA


Pro stavbu akumulačního krbu nabízíme za dostupnou cenu kvalitní krbové vložky firmy DEFRO. Krbové vložky DEFRO se vyznačují moderním designem, robustní váhou díky nešizené oceli, vysokou účinností spalování (systém MULTIFLOW) a kvalitně provedeným oplachem skla vzduchem pro udržení skla v čistotě. Na krbové vložky navíc získáte pětiletou záruku a na keramickou vnitřní vystýlku pak dvouletou záruku. 

2 DOPLŇKY


Součástí koupě krbové vložky není Zakrývací stavební rám umožňující plynulé spojení obestavby s dvířky krbové vložky. Kromě toho si můžete navíc přiobjednat černou keramickou vystýlku do topeniště, dvojité prosklení dvířek s nižším prostupem tepla, černou kliku nebo přetočení dveřním pantů na druhou stranu (standartně jsou levé panty). 

3 AKUMULAČNÍ SADY


Krbové vložky DEFRO HOME disponují možností navěsit na sebe horní, boční a zadní akumulační sadu navyšující celkovou hmotnost vložky až o 50 % její původní váhy. Použití akumulačních sad navyšuje tepelnou kapacitu a celkově optimalizuje výkon a účinnost krbové vložky. Výsledkem je o několik hodin déle sálající plášť krbu a významná úspora na spotřebě dřeva.

3 týdny

Určené pro krbové vložky DEFRO HOME

4 AKUMULAČNÍ VÝMĚNÍK


Za krbovou vložku lze umístit krátký akumulační výměník se schopností uložit do šamotového materiálu 2-3 KW vyrobeného tepla navíc. Akumulační výměník je možné kombinovat s akumulačními sadami zavěšenými přímo na krbové vložce.

PŘÍKLAD:  Za předpokladu obytné místnosti s tepelnou ztrátou 800 W/h při -12°C vám uložené teplo v akumulačním výměníku teoreticky vystačí na vytopení místnosti po dobu 3-4 hodin (při běžném zimní dnu pak po dobu 4-6 hodin).


5 KAMNÁŘSKÉ MATERIÁLY


Při stavbě obestavby kolem krbové vložky používáme kamnářské materiály výhradně k tomu určené. Veškeré nosné i nenosné příčky domu izolujeme vermikulitovými deskami, plášť zas konstruujeme ze speciálních akumulačních desek s vysokou objemovou hmotností a rychlou tepelnou vodivostí. 


Rádi Vám pomůžeme s Vaším dotazem