ROZPOČET FOTOGALERIE-ZÁKLAD PROJEKT DOMU PROJEKT TOPIDLA

Bučovice (Vyškov)

Cena
0 Kč
Dostupnost:
ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP
ks
VytisknoutVložit do seznamu

Velmi jednoduchá a rychlá stavba akumulačních kamen svépomocí krásně zapadla do moderního designu novostavby v Bučovicích u Vyškova. Kamna jsou rozdělena do dvou místností předělených zdí. Hlavní část s masivně vyzděným dvoukomorovým biotopeništěm je postavena v dolní obývací místnosti, druhá část s tahovým systémem pak v kuchyní, kde v podobě vyhřívané lavice a sálavého výškového panelu báječně dotváří atmosféru jídelního koutu. Kamna sama o sobě bez problému vytopí celý nízkoenergetický dům. Při stavbě byly použity na opláštění staré šamotové cihly. Díky tomu celkové náklady na postavení nepřesáhly 100 000 Kč. Další krásná ukázka jak lze za použití zdravého selského rozumu levně vytápět dům, aniž byste k tomu použili elektriku:-)

Technický popis

Individuálně stavěná středně těžká akumulační kamna o výkonu 5.2 KW. Součastí akumulačních kamen je vyhřívaná lavice. Stavba: Izolované biotopeniště 800-1000 OC (dvoukomorové) s napojením na certifikovaný tahový systém KTS vedoucí z obývací místnosti do kuchyně, kde se dopojí do komína o prům. 180 mm. Na plášť jsou použity staré šamotové cihly, omítnuto hlínou a zpevněno perlinkou. Externí přívod vzduchu, kování jednosklo Jokr.

Váš příběh

Je mi 38 let, mám 2 děti a skvělou ženu. Utrpěl jsem jak střední, tak vysokoškolské stavební vzdělání, ale největší relaxací je pro mě skutečná výstavba čehokoli, od autíčka z merkuru, bunkrů po lesích, po rodinný dům.

Pocházím z Vysočiny, ale nyní žiji s rodinou na Jižní Moravě. Po zhruba 10 intenzivních letech strávených v Brně, nejprve „studiem“ a následně s mláďaty na dětských hřištích, jsme zatoužili po mírné změně, také bydlení čtyř osobností na 52m2 začínalo být poněkud náročnější.

Mám celkem velké nepochopení k „satelitní“ výstavbě, a to jak z důvodů ekologických, estetických, tak i praktických pro život. A jelikož překonání jednoduchého problému potěší méně než složitého, vybral jsem si k výstavbě „ideální“ pozemek. V řadové zástavbě, o šířce pozemku 6m, ve svahu s převýšením 6m na 25m délky. Výsledný počin nelze popsat lépe než jako „multi-level house“.

Téměř od začátku projektování jsem věděl, že alespoň částečně, budu topit dřevem. Úvahami nad typem kamen jsem strávil poměrně hodně času, akumulační kamna vycházela často jako vítěz. Jediný „problém“ jsem viděl v realizaci. Problém zmizel po kontaktování Honzy Hrabce. Stavba kamen proběhla bez potíží, a také se vyplnila Honzova slova: „Mákneš si“. Nyní mám téměř za sebou první topnou sezónu, a musím říci, že kamna splnila, neřku-li předčila mé očekávání.

Náš domeček má krásné srdce, a pěkně vyhřátá lavice v kuchyni vždy potěší srdce nás, i našich návštěv.


Topidlo Kamna
Typ ohniště Biotopeniště - Seeif Ceramics
Externí přívod vzduchu 150 mm
Délka tahového systému (m) 5,5
Účel topidla Doplňkové topidlo