ROZPOČET FOTOGALERIE-ZÁKLAD PROJEKT DOMU PROJEKT TOPIDLA

Kunice (Blansko)

Cena
0 Kč
Dostupnost:
ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP
ks
VytisknoutVložit do seznamu

Akumulační kamna stavěná svépomocí pod odborným dozorem na Blanensku vytopí díky své centrální poloze celý slaměný dům. Kamna disponují ohništěm s vysokou účinností spalování a cca 6 metrů dlouhým tahovým systémem, v kterém se ulukládá část uvolněného tepla z ohniště. Kromě vyhřívané lavice je umístěn nad ohništěm sušící box, který lze využít i na kynutí těsta nebo výrobu jogurtů. Valná většina povrchu je omítnuta hlínou, jen kolem dvířek byla z praktických důvodů nalepená mozaika, a na lavici majitelé zas použili keramickou dlažbu. Kamna ctí jednoduché haromonické linie, což bylo také z počátku hlavním přáním majitelů

Úvodní dopis majitelů

Chystáme se na stavbu slaměného domu a jako zdroj vytápění bychom chtěli mít akumulační kamna. Nejspíš bude potřeba koupelnu dovytápět jinak, ale chtěli bychom aby ostatní místnosti kamna vytopila. Ačkoli jsem ještě žádná kamna nestavěl, tak bych hrozně rád toto "srdce domu" (pod odborným vedením) postavil svépomocí. Půjde o přízemní dům se zatepleným podrkovím pro případnou pracovnu a sklad a měl by být umístěn pravděpodobně na patkách. Kamna bychom rádi udělali jednoduše podobně jako ve stylu kamen z Provodína u České Lípy na Vašem webu, akorát bez ležení (jen s menší plochou na sezení) a taky se asi obejdeme bez pece (pokud by to ale nebylo konstrukčně moc složité nebyla by špatná). Ale sušící box bychom tam určitě rádi měli. Zajímalo by mě jestli mohou kamna tak jak je dům navržen základní místnosti vytopit (obývák, kuchyň, ložnici a dětský pokoj) a jak by musela být velká atd. Co se týká materiálu, tak pokud myslíte že jdou dobře využít i použité šamotové cihly, rádi bychom zvolili tuto cestu.

Technický popis

Středně těžká akumulační kamna s minimálně 12 hodinovou periodou přikládání, certifikované šamotové biotopeniště Seeif Ceramics, tahový systém Brula, plášť 6,5 cm tlustý lepený ze šamotových cihel omítané hlíněnou omítkou, integrovaná ohřívárna nad ohništěm, Kování jednosklo Jokr, vyhřívaná lavice. Částí kamen prochází ocelový sloup, který je tepelně izolován a odvětrán.

Topidlo Kamna
Typ ohniště Biotopeniště - Seeif Ceramics
Externí přívod vzduchu 150 mm
Celková váha (kg) 900-999
Délka tahového systému (m) 6