Třebovice (Ústí nad Orlicí)

Cena
0 Kč
Dostupnost:
ZÁKLADNÍ PŘÍSTUP
ks
VytisknoutVložit do seznamu

Když se Vám "rozmozajkuje" žena, tak nevytvoří mozaiky jen v kuchyni, koupelně či podlahách, ale také logicky na kamnech, kde se to kolem dvířek náramně hodí????????. Chválíme takovou kreativitu a přejeme si, aby se více takových žen podílelo při stavbě kamen svépomocí. Toto akumulační topidlo je navrženo tak, aby vytopilo celý slaměný dům. Hlavními požadavky bylo vytápění a jednoduchost, a tak kamna nenabízí další funkcionality jako vyhřívané ležení nebo třeba například ohřívárnu. Za zmínku ještě stojí atypické umístění dřevěného trámu, který kamna ze zadní strany věrně obíhají.

Váš příběh

Při stavbě našeho slamáku byla jasná volba i stavba akumulačních kamen. Po absolvování dvou kurzů stavby kamen jsem byl rozhodnut, že si radši připlatím, a nechám kamna postavit odborníka. Ale osud byl jiného názoru, jelikož kamnář měl čas až za 2 roky. Takže nám nezbylo, než se pustit do stavby svépomocí. Kamna měla být rovná a jednoduchá. Díky posunutému komínu a odstupu od trámu taková samozřejmě nejsou. Ale jinak se dá říct, že stavba kamen probíhala vlastně v poklidu (když si vzpomenu na komplikace s celou stavbou). Nakonec jsme je s manželkou mou nejdražší postavili a zprovoznili do  finálního stavu, vyzdobili mou letitou sbírkou kamenů, a že fungují nám přijde jako tak trochu malý zázrak!

Technický popis

Individuálně stavěná lehká akumulační kamna. Akumulační kamna svými sálavými plochami vytápí obývací pokoj + jídelnu (1.04), kuchyň (1.05), jeden přilehlý dětský pokoj (1.07) a patro na spaní (2.02). Do pokoje (1.06) a vstupní chodby (1.01) teplo proudí sekundárně prostřednictvím přirozené vzdušné konvekce v domě. Ohniště (typ B) a tahový systém Brula, dvířka ocelová Jokr jednosklo, plášť z žárobetonových akumulačních tvarovek omítaný hliněnou omítkou Picas, tahový systém plátován bazarovým šamotem.

Topidlo Kamna
Typ ohniště Biotopeniště Brula (500 x 500 mm)
Externí přívod vzduchu 150 mm
Celková váha (kg) 1600-1699
Délka tahového systému (m) 7
Účel topidla Primární vytápěcí systém