Rovná (Klatovy)

Cena
0 Kč
Dostupnost:
PLNÝ PŘÍSTUP
ks
VytisknoutVložit do seznamu

Krásný výhled na zahalené šumavské kopce v mlze, nezapomenutelné západy slunce a v noci tma tmoucí, v které spatříte na obloze celé spektrum hvězd. Nyní si představte, že toto vše i v zimních měsících můžete sledovat z vyhřívaného ležení skz velkoplošné prosklení. V místnosti tiše plápolá oheň, na plotně se vaří čaj a z trouby se line vůně z právě dopečených tvarohových buchet. Zkrátka naprostá romantika, kterou si majitelé vysnili již od samého počátku. Akumulační kamna s proskleným ohništěm a vestavěným sporákem topí, vaří, pečou, ohřívají užitkovou vodu, navíc si na ně můžete lehnout nebo dokonce po několika schůdcích vylézt a kochat se výhledem z "orlího hnízda", nejvyššího místa kamen, na celou kulatou místnost. To především ocení 4 neposedné děti majitelů, jež na kamna lezly už při samotné realizaci. Individuálně stavěné topidlo omítané místní šedou hlínou a obložené ručně vyráběnou mexickou keramikou se jednoznačně stává dominantou nově postavené, 8 metrů vysoké slaměné jurty. Při vstupu do domu vaše první kroky povedou jistě právě k nim...

Technická specifikace

Lehká dvouplášťová akumulační kamna o výkonu 5,5 KW s vyhřívaným ležením, horním užitkovým posedem na stropní konstrukci a s vestavěným sporákem pro 4-6  strávníků a výkonu při topení 2,2 KW s vestavěnou pečící troubou, měděncem na užitkovou vodu.

Akumulační kamna

Certifikované biotopeniště o vnitřních rozměrech 45 x45x60 cm s regulovatelným externím přívodem (vnitřní průměr 150 mm) a tahovým systémem KTS o celkové délce 5 metrů. Spaliny z ohniště proudí skrz hrdlo do tahového systému a následně kouřovodem (tl. 2mm a průměru 180mm) jsou odvedeny do nerezového komínu (o vnitřním průměru 180 mm). Tahový systém nejdříve klesá dolů, poté vede až na konec ležení, kde se o 180 stupňů otáčí a vrací se zpět směrem k hrdlu ohniště. V tahovém systému je vystavěn tzv. bypass pro snadné zatápění. Všechny cesty tahového systému jsou čistitelný prostřednictvím 3 čistících otvorů (1 - na boku kamen, 2 - dole v nice). Spalinové cesty sporáku a kamen jsou spojeny krátce před zaústěním do jedné komínové zděře jedním T-kusem kouřoviny.  Dno kamen je odizolováno izolačními deskami Skamotec 225 tloušťky 5 cm, komín pak 4 cm vzduchovou mezerou a 4 cm vermikulitovou deskou, hliněné nosné zdi několika vzduchovými komorami, z čehož poslední komora je větraná. Veškeré tepelně nenamáhané části kamen jsou vystavěné z liaporových tvarovek Brulapor. Plášť vystaven z malých šamotových plátku tl. 3 cm lepených na žáruvzdorné lepidlo. Na plášti je natažena kamnářská perlinka, která je omítnuta hlínou z místních zdrojů. Užitkové plochy kamen jsou natřené vodním sklem. 

Sporák

Roštové sporákové ohniště o vnitřních rozměrech 25x45 cm je umístěno pod ocelovou plotnou (75 cm x 50 cm). Regulovatelný externí přívod vzduchu (vnitřní průměr 100 mm) umístěný z boku popelníku, přivádět vzduchu je též ale možné popelníkovými dvířky. Veškeré kování od firmy Jokr. Zabudovaná pečící trouba integrovaná pod plotnou přezděná 2 cm tlustou šamotovu destičkou. Spaliny z ohniště vedou pod plotnou kolem trouby a následně jsou zaústěny do černé kouřoviny o průměru 120 mm. Čistící otvor umístěný v levé dolní části od plotny slouží pro čištění kouřoviny. Soklová část a všechny další podpůrné vyzdívky sporáku jsou postavené z liaporových tvarovek. Na plášť sporáku je na kamnářské lepidlo natažená kamnářská perlinka a následně přetřeno hliněným potěrem. Ručně vyrobený měděnec umístěný zleva ohniště je určený na ohřev užitkové vody. Design sporáku je obložený ručně dělanou mexickou dlažbou (http://www.lagartija.cz/).