Zakázkové stavby kamen, pecí a sporáků s hliněným designem

"Nestavím kamna a pece podle nejnovějších trendů. Má kamna schválně nabourávají zaběhnuté myšlení dneška. Více než vše ostatní mám rád přirozené linie, zdánlivé roviny i zaoblené rohy, Stejně tomu je v přírodě, která nezná pravých úhlů, přesto si její tvary vždy ponechají tajemnou harmonii. Rád stavím z tradičních materiálů, které byly známé už našim předkům od pradávna - jílu, písku, cementu, vápna, apod. Při stavbě používám kvalitní kamnářské materiály, ale s oblibou používám i to, co se dá recyklovat a neškodí lidskému zdraví."

Nechte si postavit akumulační kamna formou zakázky

Jedinečný design z tradičních materiálů

Plášť kamen hliněnými omítkami, hlazením vápenných nebo cementových štuků, opracováním kamenů, frézováním pálených cihel...

Kvalita provedení

Zděná ohniště s účinnosti nad 80 % a tahovým systémem od německé firmy Brula splňující přísné evropské normy, Kvalitní ocelová dvířka s dvojitým prosklením a oplachem skla od tradiční české firmy Jokr, Certifikované izolační desky na obvodové zdivo a příčky, Speciální žárobetonové plášťové desky na rychlý přenos tepla a vysokou akumulací, a jiné vychytávky

Moderní zákaznický přístup, kde víte za co platíte

Osobní prohlídky a návštěvy přímo na místě stavby, emailová a telefonická konzultace od úvodní studie až po dokončení projektu kamen, detailní položkový rozpočet s technickou specifikací topidla, platba formou záloh pouze za čisté hodiny práce a použitý materiál, pohodlná platba faktur (elektronické faktury, automatické potvrzení platby, QR kód, historie faktur)

Záruka a servis po dlouhá léta

Komunikuji s Vámi i po dokončení topidla. Máte-li na kamnech potíže, vyřešíme to spolu. Nikdy Vám "nevytípnu" telefon, aniž bych se neozval zpět.

Referenční stavby

Placený přístup

Placený přístup

Placený přístup

Placený přístup

Placený přístup

Placený přístup

Placený přístup

Placený přístup

Projekt kamen, technická specifikace, Stavební fotogalerie, Položkový rozpočet
Placený přístup

Placený přístup

Placený přístup

Co nestavíme

NE pravým úhlům, stěnám podle vodováhy a rovným technickým omítkám

Naopak, naše tvary jsou plné zaoblení a křivek, které i po letech neomrzí. Hliněné omítky preferujeme rustikální - zaoblené s bohatým reliéfem. Jen tak vynikne krása a plastičnost hlíny.

NE krbovým vložkám a teplovodním kamnovým vložkám

Specializujeme se pouze na stavbu akumulačních kamen, sporáků a pecí nezavislých na vodě a elektrice. Za hlavní způsob vytápění jsme si vybrali dlouhodobé sálání tepla do místností. 

NE masivním kachlovým kamnům a kachlovým sporákům

Kachle jsou v našich projektech pouze doplňkem, z kterých stavíme čelní stěny kolem ohniště nebo lehací plochy. Desgin kamen tvoříme především z hlíny, písku, vápna, slámy, starých cihel a kamenů či ručně pálených kachliček. 

Ceny

Přesnou částku zakázkové stavy nelze dopředu určit. Je nutné se nejdříve spolu seznámit a prodiskutovat všechny Vaše přání a potřeby přímo na místě stavby. Cena je obvykle kalkulovaná na základě použitých technologií, materiálu, vzdálenosti stavby a také náročnosti řešení i designu kamen. Většinou se pohybuje v rozmezí 150 000 - 350 000 Kč.

Platební podmínky

Celý projekt kamen je průběžně prováděny formou záloh: 1. záloha za Projekční přípravy, 2. záloha za materiál, kachle a kování, 3.-7. záloha za vykonanou práci a réžijní náklady. Zálohy jsou propláceny převodem na bankovní účet. Jsem plátcem DPH. Pro individuální stavbu kamen v domech určených na bydlení se používá snížená sazba 15%.

Pracujeme v týmu

Od roku 2019 již na zakázkách z časových důvodů nepracuji jen já sám. Na Vašich akumulačních kamnech se bude podílet tým lidí, kteří Vám s láskou postaví pod mým dozorem jedinečné dílo ve vysoké kvalitě.

Jak začít

Napište mi zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na email info@hlinenakamna.czDo zprávy zejména uveďte informace o domu (novostavba, rekonstrukce, popis zateplení, pudorys domu + rozměry vytápěných místností, umístění komína a kamen v místnostech), Vaše přání a požadavky na kamna, další vytápěcí systémy v domu, předpokládaný datum výstavby, kontaktní údaje a domluvíme se na dalším postupu. Na Vaše emaily obvykle odpovídám do několika dnů.

Mám zájem o zakázkovou stavbu