Zakázkové stavby kamen, pecí a sporáků


"Nestavíme kamna a pece podle nejnovějších trendů. Naše kamna schválně nabourávají zaběhnuté myšlení dneška. Více než vše ostatní máme rádi přirozené linie, zdánlivé roviny i zaoblené rohy, Stejně tomu je v přírodě, která nezná pravých úhlů, přesto si její tvary vždy ponechají tajemnou harmonii. Rádi stavíme z tradičních materiálů, které byly známé už našim předkům od pradávna - jílu, písku, cementu, vápna, apod. Při stavbě používáme kvalitní kamnářské materiály, ale s oblibou používáme i to, co se dá recyklovat a neškodí lidskému zdraví."

Nechte si postavit akumulační topidlo formou zakázky

+Jedinečný design z tradičních materiálů

Plášť kamen hliněnými omítkami, hlazením vápenných nebo cementových štuků, opracováním kamenů, frézováním pálených cihel...


+Kvalita provedení

Zděná ohniště s účinnosti nad 80 % a tahovým systémem od německé firmy Brula splňující přísné evropské normy, Kvalitní ocelová dvířka s dvojitým prosklením a oplachem skla od tradiční české firmy Jokr, Certifikované izolační desky na obvodové zdivo a příčky, Speciální žárobetonové plášťové desky na rychlý přenos tepla a vysokou akumulací, a jiné vychytávky


+Moderní zákaznický přístup, kde víte za co platíte

Osobní prohlídky a návštěvy přímo na místě stavby, emailová a telefonická konzultace od úvodní studie až po dokončení projektu kamen, detailní položkový rozpočet s technickou specifikací topidla, platba formou záloh pouze za čisté hodiny práce a použitý materiál, pohodlná platba faktur (elektronické faktury, automatické potvrzení platby, QR kód, historie faktur)


+Záruka a servis po dlouhá léta

Komunikuji s Vámi i po dokončení topidla. Máte-li na kamnech potíže, vyřešíme to spolu. Nikdy Vám "nevytípnu" telefon, aniž bych se neozval zpět.

V čem jsme jedineční

Hliněný design

Jako jedni z mála v České republice stavíme topidla omítaná nebo masivně tvarovaná hlínou.

Hliněný design

Topidla pro celý dům

Rádi se věnujeme akumulačním topidlům, co jsou schopny vyhřát nejen hlavní obytnou místnost, ale i vzdálené části domu za pomoci teplovzdušného uzavřeného systému (tj. hypokaustu) či integrovaného teplovodního výměníku. Na Vaše přání jsme navíc schopni k topidlu přistavět malý sporák na vaření a pečení.

Topidla pro celý dům

Zajímavé funkční doplňky

Kamna nemusí jen topit, ale může se do nich včlenit i zajímavé funkční doplňky v podobě vyhřívané lavice, ležení, sušárny, ohřívárny či plotýnky na temperování čaje.

Zajímavé funkční doplňky

Vlastní funkční řešení

Vyvinuli jsme si vlastní systém stavby vytvořený z produktů předních českých i německých výrobců. V posledních letech se navíc věnujeme vlastnímu návrhu kamnových dvířek nebo biotopeniště z běžně dostupných kamnářských materiálů.

Více zde
Vlastní funkční řešení

Referenční stavby

I když jsme firma z okresu Nymburk, stavíme po celé České republice. Podívejte se na některé naše referenční stavby.

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

PLNÝ PŘÍSTUP

O Honzovi Hrabcovi

Pohádkový příběh Honzy z paneláku, jak nakonec svobodným kamnářem se stal.

Pracujeme v týmu

Od roku 2019 již na zakázkách z časových důvodů nepracuji jen já sám.
Na Vašich akumulačních topidlech se podílí tým lidí, kteří Vám s láskou staví jedinečné dílo ve vysoké kvalitě.

V případě jakýchkoliv Vašich dotazů a nejasností Vám vždy při stavbě rádi odpovíme a vše vysvětlíme.


Honza Hrabec se svým pracovním kolegou Milanem Spodniakem. V současné době Honza počítá, kreslí, objednává, zajišťuje a Milan staví.

S kým nejraději spolupracujeme

Na kamna nejraději nanášíme hliněné omítky, lepíme keramické a cihelné dlažby nebo vytváříme leštěné betonové štuky.

Hliněné omítky

Picas - Živé hliněné omítky s bylinami a přirozeným vzhledem

webové stránky
Hliněné omítky

Keramické obklady

La Gartija - Ručně vyráběné keramické obklady z Mexika lze použít na horizontální i vertikální plochy kamen.

webové stránky
Keramické obklady

Keramické mozaiky

Autorské keramické mozaiky od Marie Bezuchové se hodí na jakékoliv místo na plášti kamen

webové stránky
Keramické mozaiky

Cihelné dlažby

Cihelna Bratronice - ručně vyráběné cihelné dlažby můžete použít na sedací i lehací plochy kamen.

webové stránky
Cihelné dlažby

Přibližné ceny topidel

Přesnou částku zakázkové stavy nelze dopředu určit. Je nutné se nejdříve spolu seznámit a prodiskutovat všechny Vaše přání a potřeby. Cena je obvykle kalkulovaná na základě použitých technologií, materiálu, vzdálenosti stavby a také náročnosti řešení i designu kamen. Většinou se pohybuje u:

 • akumulačních kamen 250 000 - 450 000 Kč
 • omítaných sporáků 200 000 - 300 000 Kč
 • kachlových sporáků 250 000 - 350 000 Kč
 • akumulačního krbu 150 000 - 250 000 Kč
 • hliněné venkovní pece 60 000 - 100 000 Kč

Hrubou cenovou nabídku Vám provedem ZDARMA po zaslání vše potřebných informací. V případě, že kalkulované topidlo je nad Vaše finanční možnosti, nezoufejte a raději nám to napište. Jsme tradiční kamnáři, kteří jsou schopni záměnou určitých technologických postupů, materiálů a průmyslových výrobků najít levnější a stále kvalitní řešení i pro Vás.  Pokud by i tak byla cena pro Vás vysoká, nabízíme formu částečné zakázkové stavby.

Jak počítáme rozpočet

Platba 12% DPH

Jsme plátci DPH. Pro individuální stavbu kamen v domech určených na bydlení se používá snížená sazba 12%.

Pečlivá evidence materiálu

Veškerý spotřebovaný i nespotřebovaný materiál pečlivě evidujeme a následně aktualizujeme položkový rozpočet.

Čistá pracovní doba

Práci vykazujeme podle tzn. čisté pracovní doby. Do čistých hodin práce nepočítáme přestávky na oběd, uklízení a přípravu staveniště, domácí přípravu, telefonické a emailové konzultace a poradenství zákazníkovi v průběhu stavby, zajištění chybějícího materialu, průběžnou a výslednou fakturaci+rozpočetnictví a další.  V případě špatného odhadu čisté pracovní doby se zavazujeme nepřekročit schválený rozpočet. Jelikož se jedná o ručně dělané a řezané individuální dílo, není nikdy možné dopředu přesně odhadnout pracovní náročnost. Občas se stává, že pracujeme i několik desítek hodin navíc, což rapidně snižuje naší průměrnou hodinovou sazbu. Takovými projekty se učíme a příště si naceňuje odpovídající počet hodin, aby nedocházelo k nerovnováze na žádné straně. Zákaznikovi vždy fakturujeme čistý odpracovaný čas dle skutečnosti. Díky tomu může být výsledná cena nižší než schválená.

Pevná cena stavby

V zaslané úvodní kalkulaci vždy uvádíme maximální cenu za topidlo, které se zavazujeme nepřekročit. V případě vzájemně odsouhlasených změn v projektu Vám ihned spočítáme cenové navýšení kalkulace.

Platební podmínky

Celý projekt stavby topidla je prováděn formou dílčích faktur hrazených převodem na bankovní účet: 

0 Úvodní konzultace

V případě platby za Projekční přípravy je úvodní konzultace ZDARMA. Více informací o Úvodní konzultaci.

1 Záloha za Projekční přípravy

Více informací o Projekčních přípravách.

2 Záloha za kamnářský materiál, kachle a kování

Pro objednání materiálu je nutné předem složit na běžný účet finanční zálohu ve výši 100% kupní ceny. Dodací lhůty jsou 1-6 měsíců dle typu materiálu, kování 3-12 týdnů, kachloví 8-12 týdnů, komínů 2-3 týdny.

3 Záloha při začátku stavby

 S dnem zahájení stavby obdržíte fakturu s požadavkem na zaplacení veškerých réžijních nákladů a 50 % odhadovaného pracovního času. Splatnost faktury je 7 dnů od zahajovacího dne. To je dostatečná doba na to, abyste na vlastní oči viděli kvalitu naší práce.

4 Záloha při dokončení hrubé fáze topidla

Při uzavření a zapravení stavby do perlinky Vás požádáme o další zálohu, v které vyúčtujeme veškerý spotřebovaný materiál a práci. Splatnost faktury je opět 7 dní po dokončení. 

5 Záloha při celkovém dokončení topidla

Domluvte si krátkou telefonní schůzku

Řešíte základní problém, jestli akumulační topidlo do Vašeho domu ANO či NE? Možná potřebujete získat pár základních informací, abyste se mohli správně rozhodnout. Krátké informační "dostaveníčko" je tu právě pro Vás. Během 15 minut spolu prokonzultujeme základní možnosti řešení vytápění akumulačním topidlem ve Vašem domě. Upozornění! DOSTAVENÍČKO Vás nezavazuje k žádné budoucí spolupráci.

Mám zájem a chci začít

1. Zaregistrujte se

Ze všeho nejdříve si, prosím, na stránkách www.hlinenakamna.cz založte účet. Díky tomu bude mezi námi následná komunikace mnohem snazší.

2. Napište mi

Napište prostřednictvím kontaktního formuláře nebo emailu info@hlinenakamna.cz zprávu s níže uvedenými informacemi (nemusí být všechny). Čím více údajů uvedete, tím lépe budu schopen posoudit realizovatelnost Vašeho projektu. Na Vaše zprávy obvykle odpovídám do několika dnů prostřednictvím emailu, telefonátu nebo aplikace WhatsApp.

Základní posouzení realizovatelnosti projektu je samozřejmě ZDARMA.

Informace důležité pro posouzení realizovatelnosti projektu stavby:

 • Kontaktní informace včetně telefonu a adresy místa stavby topidla
 • Projektová dokumentace - pudorys a řezy domu případně jen pudorys vytápěných místností
 • Vaše přání a požadavky na akumulační kamna, sporák či pec
 • Další vytápěcí systémy v domu
 • Komín (starý zděný x vyvložkovaný x nový komín | vnitřní průměr )
 • Energetický výpočet tepelných ztrát domu nebo energetický štítek. Pokud nemáte k dispozici, stačí textová zpráva o tom, co vše a jak v domě plánujete zaizolovat.
 • Fotografie místa, kde mají kamna stát
 • Komentované video (nejvíce se hodí při řešení průchodu kamen přes zdi, stropní příčky, apod.) - ušetří mnoho času Vám i mne:-)
 • Předpokládané datum výstavby

3. Domluvte si úvodní konzultaci

Je-li Váš zájem vážný a chtěli byste zakázkovou stavbu akumulačního topidla detailně projednat, objednejte si rovnou ÚVODNÍ KONZULTACI. V rámci hodinové osobní schůzky vše potřebné prodiskutujeme a domluvíme se na dalším postupu. Cena za úvodní konzultaci se Vám následně při vstupu do Projekčních příprav odečte. 

NAPIŠTE NÁM