Zádveřice-Raková u Vizovic

Typ projektu: 
Svépomocná výstavba s odborným dohledem
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Výkon: 
6.20 KW
Typ ohniště: 
Bezroštové ohniště
Délka tahů: 
6.2 m
Doba akumulace: 
8 hodin
Externí přívod vzduchu: 
ano

Technický popis

Lehká akumulační kamna s nevyhřívaným ležením a uzavřeným teplovzdušným systém do podkroví + kachlový sporák v kuchyni s plotnou a pečící troubou. Topidlo vytápí obývací část se schodištěm 1.05, kuchyň s jídelnou 1.04, halu 2.01 a koupelnu 2.03. Do všech ostatních místností teplo proudí sekundárně prostřednictvím přirozené vzdušné konvekce v domě. Topidlo je výkonem navrženo tak, aby pokrylo tepelné ztráty vytápěných místností.

Váše zkušenost

V kamnech letos topíme druhým rokem. Spotřebujeme cca 6 metrů dřeva za sezonu, což je vzhledem k faktu, že ještě nemáme venkovní fasádu, úplně skvělé!! Kamna jsem ještě nečistil, takže nevím v jakém jsou stavu uvnitř...Hypokaust funguje bezvadně. Zatím nebylo potřeba vůbec dotápět podkroví. Spodní koupelnu samozřejmě lehce temperujeme přímotopem. Kamna v tomto ohledu rozhodně předčila naše očekávání. Často se stane, že i po 24 hodinách, stačí pouze rozhrábnout popel a topí se dál. Teplo je to moc příjemné. Oproti jiným typům vytápění hodně rovnoměrné. Sporák používáme hlavně o víkendech. V troubě převážně maso. Buchtu nebo chleba by jsme tam asi neupekly...
Jediný zádrhel je nefunkční klapka externího přívodu vzduchu. Tam se asi prodřelo ocelové lanko, i když jsme si na to dávali při stavbě velký pozor. Vyřešil sem to ale dodatečnou klapkou za čistícím otvorem a aspoň mi tam teď nepadá popel...
Takže z naší strany je obrovská spokojenost s výsledným dílem i se spoluprací s Vámi. řekl bych že mě stavba kamen bavila asi nejvíc ze všek prací na domě. I vědomí toho, že jsme srdce domova vybudovali společně je krásné.

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.