Všenice u Rokycan

Typ projektu: 
Částečná svépomocná výstavba
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Topidlo: 
kamna
Výkon: 
4.50 KW
Typ ohniště: 
Bezroštové ohniště
Délka tahů: 
6.0 m
Doba akumulace: 
8 hodin
Externí přívod vzduchu: 
ne

Manželský pár již několik let velmi citlivě rekonstruuje rodinný dům v malé obci Všenice u Rokycan. Hlavními stavebními prvky rekonstrukce jsou přírodní materiály jako hlína, konopí, sláma, juta a rákos. Není divu, že při výběru vytápění padla volba na akumulační kamna omítaná hlínou. Původně měl však dle předchozího kamnáře v místnosti stát kachlový sporák. Ten ale po zjištění, že se dotyčný kamnář nezachoval dle morálních zásad klienta, padl i s kamnářem. Inu, pro některé lidi je důležité i to, jak lidsky kvalitní člověk u Vás staví. Nakonec tedy zvítězila akumulační kamna, které si manželé sami doomítli hlínou, na ležení položili dlažbu a vymysleli zajímavé designové doplňky v podobě jedinečných víček na čistící otvory nebo dvířek do ohřívárny. Stavby kamen namísto sporáku manželé vůbec nelitují. Už se těší, jak jejich tři malé děti z vyhřívaného ležení budou hladově pokukovat do kuchyně.

Malá lehká hliněná kamna s ležením a ohřívárnou o výkonu 4.5 KW s osmihodinovou periodou přikládání vytopí hlavní obytnou místnost s kuchyní. Na stavbu kamen byl použit místní těsnící bílý jíl a staré pálené cihly. Vnitřní části kamen jsou vyzděny z šamotových cihel a plátů lepených speciálním kamnářským lepidlem. Jedná se o dvouplášťovou konstrukci se vzduchovou mezerou. Plášť kamen je stavěn z úzkých žárobetonových tvarovek s přídavkem grafitu a vysokou objemovou hmotností. Dovnitř kamen pro delší akumulaci bylo navíc položeno cca 100 kg magnezitových cihel. Kamna byla dostavěna do hrubé úrovně, finalní hliněnou omítku, design čistících otvorů i podlážek si majitelé dodělali svépomocně.

Reference od majitelů

"Tulím se ke kamnům...s lahváčem... A hřejí krásně. Dnes v 10 hodin ráno cca 8 kg dřeva a teď v 8 hodin večer stejná dávka. Těším se na nastěhování a na válení se na kamnech."

 

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.