Údrnice na Jičínsku

Typ projektu: 
Částečná svépomocná výstavba
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Výkon: 
6.00 KW
Typ ohniště: 
Bezroštové ohniště
Délka tahů: 
6.0 m
Doba akumulace: 
6 hodin
Externí přívod vzduchu: 
ne

Středně těžká dvouplášťová 6 KW hliněná kamna s vytápěním do jídelny a kuchyně, ložnice a dětského pokojíku. Přední strana kamen byla zbudována z oprýskaných 100 let starých kachlů. To stejné platí o litinových dvířcích použitých ze zbouraných tahových kamen. Při stavbě pláště kamen se použilo, co bylo u chalupy po ruce - pálené cihly, bobrovky, staré šamotové destičky nebo místní velmi mazlavý jíl. Ohniště, pád a první tah byly postavené z šamotových tvarovek bouchanýchna hlínu a svázaných kamnářským drátem., ostatní tahy pak jen z pálených cihel, bobrovek a hliněné malty. Na stavbu kamen nebylo použito jediné moderní kamnářské lepidlo. Vzhledem ke zvoleným tradičním technologiím se jedná o velmi nákladově levnou a ekologickou formu stavby kamen.

Váš příběh

"Chtěl jsem ti napsat, že ta kamna jsou letos úplně úžasná. V těchhle dnech přikládáme dvakrát až třikrát denně, spotřebujeme necelej prádelní koš a máme v jídelně kolem 25 stupňů, v dětskym pokojíčku ještě tepleji, vedro je i v ložnici. Letos tedy máme dubové dříví, ale i tak. Jsou spolehlivá, chytají jedna báseň, popel stačí bohatě vynést jednou za dva týdny, obsluhuje je většinou Janinka a nestojí jí to skoro žádnou energii, je to radost.
 
Jsme moc rádi že jsme tě tehdy oslovili, příjemnější, levnější, efektivnější a krásnější způsob vytápení už si lze jen těžko představit. Čili moc děkujeme. :)"
Prostup kamen do dětského pokojíčku
Hlavní část kamen v jídelně

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.