Tanvald u Jablonce nad Nisou

Typ projektu: 
Svépomocná výstavba s odborným dohledem
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Topidlo: 
kamna
Výkon: 
5.00 KW
Typ ohniště: 
Bezroštové ohniště
Délka tahů: 
7.5 m
Doba akumulace: 
8 hodin
Externí přívod vzduchu: 
ne

Lehká akumulační kamna stavěná svépomocí s odborným dozorem o výkonu 5KW s píckou a vyhřívaným ležením vytápí především chodbu a hlavní obytnou místnost, teplo se však sekundárně šíří do všech místností malé roubené chaloupky na Tanvaldsku. Kování Jokr a Pisla, římsové kachle + bazarová cihelná dlažba na ležení ošetřená olejem, čistící otvory ručně řezané, omítky hliněné - Picas Cottage. Stylová akumulační kamna rázem udělala z velké vstupní chodby další útulnou a teplem nabitou obytnou místnost.

Váš příběh

Topíme 2-3 denně, v závislosti na teplotě venku a jestli je větrno. Kamna se nahřívají tak, že na některých částech ležení neležíme:-). Nahřívá se poměrně rychle, za pár hodin po zatopení hřejí /rychleji než jsme čekali/. Ikdyž přiložíme naposledy v 7 večer, ráno stále sálají. Nedávají tolik tepla do patra, jako krbová kamna, ale teplo je příjemné a stálé, není přetopeno. V peci jsme zatím upekli několik chlebů a paraguajské chipas. Zjistili jsme, že pec je potřeba natopit poměrně dost, ale potom dlouho hřeje. 
 
Rádi bychom poděkovali Tobě, Honzo, že jsi nám pomohl při vytváření toho nejpodstatnějšího, co se od domova tady v horách očekává-tepla. V některých bodech jsme pravda trochu tápali, nebyli si jistí, jestli to děláme správně...to je ale, myslím, vcelku normální...nikdy jsme nic takového nedělali. Navíc jsme to museli ještě všecko překládát do španělštiny:-), ale nakonec jsi měl pravdu v tom, že s příbývajícím dílem je to člověku jasnější a jasnější. Díky a mnoho zdraru.

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.