Štikov u Nové Paky

Typ projektu: 
Svépomocná výstavba s odborným dohledem
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Topidlo: 
kamna
Výkon: 
6.50 KW
Typ ohniště: 
Bezroštové ohniště
Délka tahů: 
7.0 m
Doba akumulace: 
7 hodin
Externí přívod vzduchu: 
ne

Mnozí se mu smáli, že "tohle nikdy nemůže fungovat a topit". On se přesto nezalekl a šel si svou cestou. S pomocí odborného dozoru postavil krásná akumulační kamna a nyní je pro něho topení zážitkem. Akumulační kamna o výkonu 6,5 KW a přikládáním z chodby vytopí nejen hlavní obytnou část, chodbu, ale také jednu horní místnost uzavřeným teplovzdušným okruhem. Stavba omítaná hlínou s přiznanými kouřovody více než topidlo připomíná legendárního Golema nebo futuristický parní stroj. I tady je velká síla spoutaná a uložena do hmoty dávající teplo dávno poté, co již v kamnech dohořelo...

Technický popis

Lehká dvouplášťová kamna o výkonu 6.5 KW s umístěním ohniště do chodby a tahovým systémem v hlavní obytné místnosti. Jedna horní podkrovní místnost je vytápěna skrz sálavé plochy uzavřeným teplovzdušným okruhem vedoucím od tahové systému. Teplovzdušný okruh je dostatečně odizolován od ostatních stavebních konstrukcí a je ovladatelný uzavíratelnou klapkou. Na plášti nad ohništem je zabudován nerezový ohřívací box určený pro tepelnou úpravu potravin a sušení ovoce. Všechny sedací plochy v hlavní obytné místnosti jsou vyhřívané. Dopojení do komína je úmyslně přiznané a skládá se ze dvou spalinových cest (první - startovací, druhá - topná) spojené před zaústěním T-kusem.

Váš příběh

Stavba kamen a topení v nich je pro mě  zážitek.

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.