Prusice u Říčan

Typ projektu: 
Svépomocná výstavba s odborným dohledem
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Topidlo: 
kamna
Výkon: 
5.00 KW
Typ ohniště: 
Izolované Biotopeniště
Rozměry ohniště: 
45x45
Délka tahů: 
5.0 m
Externí přívod vzduchu: 
ano

Váš příběh

Bylo nám 21 let, když se narodil náš první synek. Tím započal náš rodinný život. Dnes, po 13 letech, máme dětičky tři. Žijeme v malém zrekonstruovaném domku s malými místnostmi a s betonovým dvorečkem. Postupem času jsme zjistili, že chceme žít jinak. Chceme žít dohromady, mít zahradu se stromy a zvířaty. A vysnili jsme si svojí pec, která bude středem a teplem našeho nového domova, plná dětí (v budoucnu vnoučat), kde si budeme povídat, vyprávět, odpočívat,…

S naší pecí jsme počítali už v projektu a přesně věděli, kde bude stát. Měli jsme představu i jak bude vypadat. Plni nadšení s naší představou na papíře jsme začali objíždět firmy, které pece realizují. Po pár návštěvách takovýchto firem jsme byli zklamáni. Všude nám chtěli vnuknout myšlenku, že realizace „naší pece“ není možná. Překreslili „naši pec“ na svou tuctovou, kterou nabídli několika dalším lidem před námi.

„Ale takhle my to přeci nechceme ….“

Až nám jednoho dne svitla naděje, jiskřička a první plamínek v naší peci. Při brouzdání po netu jsme našli nabídku na seminář „stavba kamen svépomocí“. Otec rodiny se na seminář vydal a vrátil se nadšený, že to půjde, že naše pec bude stát.

Seminář vedl Honza – sympatický chlapík, se kterým jsme se domluvili na spolupráci a návštěvě u nás. Honza přijel, okouknul, vyslechl nás a za pár dní byl projekt na světě. Pak už jen materiál, něco málo práce a času, pár návštěv, kontrol a souhlasů – no a pec byla hotová. No dobře, zase tak jednoduché to nebylo. Doba stavby - 2 měsíce (zhruba 180 h) a několik masáží zad :o)

Každopádně je nejkrásnější, protože je naše :o)

Děkujeme Honzovi za pomoc s realizací našeho snu

Technický popis

Individuálně stavěná omítaná lehká akumulační kamna s vyhřívanou lavicí a ležením. Akumulační kamna svými sálavými plochami vytápí hlavní obytnou místnost s kuchyní a přilehlou chodbou. Topidlo je navrženo jako sekundární vytápěcí systém v domě. Izolované biotopeniště o výkonu 5 KW a tahový systém KTS, dvříka Jokr, plášť postaven z grafitových žárobetonových desek, vnitřní část kamen vypolstrována cca 500 kg magnezitových cihel, externí přívod vzduchu regulovaný manuální klapkou, plášť natažený do perlinky a bílého kamnářského lepidla.
 

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.