Nedakonice u Uherského Hradiště

Typ projektu: 
Svépomocná výstavba s odborným dohledem
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Topidlo: 
kamna
Výkon: 
4.20 KW
Typ ohniště: 
Bezroštové ohniště
Délka tahů: 
4.1 m
Doba akumulace: 
8 hodin
Externí přívod vzduchu: 
ano

Nic Vás nemůže tolik potěšit jako vlatně postavená kachlová kamna. Pan Tomáš se pustil rozsáhlé rekonstrukce domu v obci Nedakonice u Uherského Hradiště. Původně chtěl povolat na kamna nějakého kamnáře, ale pak si usmyslel, že bude super mít doma kachlová kamna s pečící troubou, které si postavil sám. Proto neváhal a oslovil právě mne s žádostí o kompletní odborný dohled. Celá realizace projektu se ze začátku komplikovala omezeným rozpočtem, ale nakonec se podařilo vhodnou skladbou kachlů najít finančně přijatelné řešení. Stavba proběhla v duchu levné tradiční výstavby na hlínu. V kamnech díky tomu našly nové uplatnění staré pálené cihly nebo vyžilé střešní tašky bobrovky. Předem stanovený rozpočet jsme nakonec do puntíku dodrželi a navíc se dílo povedlo. Svou prostorovou velkolepostí se dozajista stane hlavní dominantou a srdcem domu.

Váš příběh

S manželkou jsme se rozhodli o zakoupení a rekonstrukci staršího domku v obci Nedakonice. Z původních plánů o malých úpravách se stala rozsáhlá rekonstrukce celého domu. Za pomoci rodiny jsme se každým dnem posouvali dál a dál k vysněnému cíli, až přišla na řadu otázka „jaké zvolit vytápění domu?“. Rodiče mají krásné, sloupové, kachlové kamna a tak bylo bez dlouhých debat rozhodnuto „necháme si postavit kachlová kamna“. S prvním pozvaným kamnářem začaly opravdové problémy, jako nevyhovující cihlový komín, špatné umístění a vysoká cena. Z velkých plánů a představ zbyly jen dva návrhy kamen bez možnosti jakékoli změny. Při hledání jiných možností postavení kamen jsme měli štěstí a narazili na internetové stránky Pana Ing. Hrabce. Po telefonické dohodě začala dlouhá řada emailů, ve kterých jsme kamna dolaďovali k dokonalosti přesně podle našich představ. Až dorazil všechen materiál, tak započala první schůzka a velkolepý projekt našeho domu. Stavba probíhala bez velkých problémů a já jsem se už nemohl dočkat, až v kamnech budeme zatápět. Z původního zklamání, že je možná vůbec mít nebudeme je teď obrovská radost při každém pohledu na naše nová kamna s pečící troubou. Velice děkuji panu kamnáři, že mi předal kus svého řemesla a zavedl mě do tajů kamnářství. Je to životní zkušenost, kterou mohu doporučit každému.

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.