Chvalnov u Kroměříže

Typ projektu: 
Svépomocná výstavba s odborným dohledem
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Topidlo: 
kamna
Výkon: 
6.50 KW
Typ ohniště: 
Bezroštové ohniště
Rozměry ohniště: 
47 x 47 x 60 cm
Délka tahů: 
6.5 m
Doba akumulace: 
8 hodin
Externí přívod vzduchu: 
ne

Krásná ukázka, co vše se dá vytěžit ze stavby kamen svépomocí s odborným dozorem. Akumulační kamna s vyhřívaným sezením a ležením vytopí hlavní obytnou místnost, teplovzdušně temperuje přilehlou koupelnu, ohřívá vodu v bojleru a navíc zpříjemní rodinnou atmosféru plápolajícím ohněm skrz prosklení dvířek. Design kamen na čistících otvorech krášlí originální dřevěné plátky a pro veškeré sedací nebo lehací plochy zas ručně opracovaná břidlice nachazejíc se volně na pozemku.

Aktuální příběh majitelů

Tak s kamnama jsme se konečně přesunuli v podstatě do závěru. Už zbývají jen drobnosti. jako třeba natřít na nějakou světlejší barvu aby trochu vynikly :) a udělat tomu soklík. Vnější víčka máme dřevěný, trochu experimentujem. Na kamenný obklady jsou použitý kameny ze zahrady a ze základů některých zdí. Dost často to byly břidlice, tak jsem se je snažil naštípat a docela se povedlo. Už se těšíme na zimu až to rozjedem...

Zkušenosti majitelů se zabudovaným teplovodním výměníkem

Nerezový vlnovec dlouhý cca 6 m stočený a zabetonovaný kolem druhého pláště topeniště je napojený na malý čerpadýlko (v tom výklenku s expanzní nádobou) a jde to do bojleru 200 l, kde je teplovodní spirála. Nerezový vlnovec je obalený v papírové pásce, která tvoří aspoň malou ochranu před tím agresivním betonem. Co se výkonu týká, tak to ještě není úplně 100% odzkoušeno. topili jsme s tím chvíli na jaře a kamna ještě nebyla úplně hotová. První oficiální zkouška bude tuto zimu. Nicméně i za tu chvíli, kdy jsme to zkoušeli se nám podařilo při 8hod cyklu roztopit bojler přibližně na 60° C (máme jen barevný teploměr viz příloha a ručička byla konstantně ve středu žlutého pole). Každopádně to stačilo a celé tuhé jaro jsme bojler nezapojili do elektřiny a na ohřev jsme využívali pouze teplovodní výměník. Pokud to tak bude fungovat celou zimu, tak úspora elektřiny nebude zanedbatelná :) Ještě musíme pořádně odzkoušet fungování v mezidobí, kdy se topí jen 1-2x denně, to už výměník úplně neutáhne a bude se asi muset nějak dohřívat elektřinou. Jediná nevýhoda je, že nám nehřeje (nebo jen málo) ta strana kamen, kde je výměník. asi to bude i tím že je tam poměrně masivní stěna z plných cihel. Tu možná někdy v budoucnu, až se budu nudit, zrekonstruuju a vystavím z těch tenkých šamotových tvárnic :)

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.