Bohdalovice u Tanvaldu

Typ projektu: 
Svépomocná výstavba s odborným dohledem
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Výkon: 
7.60 KW
Typ ohniště: 
Bezroštové ohniště
Délka tahů: 
6.0 m
Výstupní teplota do komína: 
180 °C
Doba akumulace: 
7 hodin
Externí přívod vzduchu: 
ne

Nenechte se zmýlit. I akumulační kamna mohou vypadat jako sporák. V tomto případě jde o zdařilou funkční napodobeninu, kdy si majitelé tradiční chalupy v Bohdalovicích na Tanvaldsku přáli mít v domě design klasického sporáku s ležením, a přítom mít k dispozici všechny výhody akumulačních kamen. Kamna nejenže vytopí hlavní místnost, ale také přilehlou chodbu a teplovzduchem dokonce natemperuje i jeden horní pokoj. V hlavní místnosti je těsně pod litinovými tály veden tahový systém, který dále na své cestě obíhá kolem pečící trouby a do komína se zaúsťuje pod ležením. Díky tomu Vám na plotně čaj nevychladne, v troubě dozlatova upečete křehké kuřátko a na ležení strávíte nejednu příjemnou chvilku. Zkrátka dokonalé domácí štěstí, které si můžete postavit vlastníma rukama:-)

Stavba vznikla v rekordně krátkém čase na přelomu jara i zimy. Sotva roztál sníh, majitel domu se jal obávaného bourání....Ale když je něco v souladu s domem, objevíte v místě demolice dávno zašlý otvor na pec, a tak místo hrubého tesání do nosného kamenného zdiva jen vyboucháte několik zazděných cihel. Do míst bývalé pece pak zasadíte několik základních soklových kachlů, a pak už se jen díváte jak pod rukama pečlivých stavitelů kamna den ode dne rostou. Po několika týdnech intenzivní práce se v chodbě místo začouzené díry tyčí do výšky krásná kachlová stavba, jejíž konstrukce dále prostupuje do hlavní místnosti jako dominanta v podobě klasického venkovského sporáčku.
Dům tím opět získal zpět něco ze své historie, v které kamna, sporák nebo pec měla nezastupitelnou roli....Tím se kruh uzavřel a dům opět získal po nákladné a velmi vkusné rekonstrukci své trvalé nájemníky. Přeji mnoho štěstí.

 

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.