Vlčí (Louny)

Vlčí (Louny)

Cena: 242 Kč
Dostupnost: Placený přístup

Úvodní požadavek majitele

Chceme malá kamínka, která mají sloužit pouze k doplnění příjemné sálavé složky do hlavního obytného prostoru a k pohledu do ohně (něco jako sloupová kachlová kamínka co bývají na zámcích v pokojích). Dokonce by se mi líbil i klasicky krb, ale nevím jestli je možné ho vybavit třeba přívodem venkovního vzduchu aby nebral z interieru a zavíracími skleněnými dvířky, (spíš dveřmi) aby bylo možné užívat si jak otevřený tak uzavřený oheň. Viz přiložené reference. Určitě nechceme horkovzdušné systémy co víří prach. Nepotřebujeme velkou akumulaci ani vysoce účinné spalování (dřeva máme neomezeně), spíš aby se kamna rychle ohřála a začala sálat když dostanem chuť si v nich navečer přitopit, a když rychle vychladnou po zhasnutí, nevadí… Krb předpokládám sálá hned, akorát pouze tím otvorem. Nebo je možné sálat i tou obestavbou?  Jde nám o sálavé teplo z těch těplosměnných ploch a o pohled do ohně!

 Hlavní stěna v interiéru obývací pokoje a kuchyně je vlastně současně obnaženou zdí staré opukové stodoly, a na této stěně by se nám právě tato menší omítaná kamna líbila. Nechceme kachle, ale hladkou “nerovně zvlněnou” ruční omítku se zaoblenými rohy a hranami. Vložku co nejlepší, nebráním se ani stavěnému topeništi, ale bojím se výměny prasklých kamenů (rozbití půlky kamen ?) Litinové vložky brunner mi byly doporučeny. Komín by prošel zdí do stodoly a pak by šel nahoru štítem až ke hřebeni. Myslel sem na lehký montovaný ocelový.

Dům, který si sám navrhuji, je plnohodnotně zateplená moderní novostavba se systémem vytápění pomocí otopných těles a podlahových konvektorů s plynovým kondenzačním kotlem. Kamínka jsou tedy v podstatě “navíc”. Proto tolik řešíme cenu -  již platím 180tis. za hlavní topný systém, a nemůžu si bohužel dovolit dát to samé za duplicitní systém…

Tisknout