Co vše znamená mít doma kamna?

Kamna jsou univerzální a nezávislý spotřebič

I přes neustálý rozvoj moderních technologií a přístupů ve vytápění budov si kamna získávají mezi lidmi čím dál větší oblibu. Důvod je zřejmý. Zatímco dnes  komplikovaným způsobem přeměňujeme energii v teplo, kamna dokaží velmi primitivním způsobem získat to samé spalováním v přírodě volně dostupných dřevin. Hlavní výhodou tohoto již po tisíce let známého způsobu je jeho univerzálnost a nezávislost na dalších zdrojích energie. I při výpadku elektřiny můžete prostřednictvím kamen topit, vařit a ohřívat vodu, jste zkrátka energeticky soběstačný.

Kamna nejefektivněji předávají teplo akumulací

Veškerá energie uvolněná při spalování dřeva odchází spalinovými cestami do komína. Záleží jen na nás, jak dobře umíme teplo zachytit a předat do místnosti. Většina průmyslově vyráběných kamen spalují dřevo až s 90% účinností, bohužel významná část této energie pak unikne do komínu ven z budovy.  Kamna s pomocí konstrukce tahových systémů běžně vykládaných šamotem tuto energii dokážou zachytit a rovnoměrně předávat do místnosti i několik hodin po dohoření plamene.     

Kamna jsou sluncem domova

Pro každý organismus je zcela přirozené a zároveň životně důležité čerpat svou životní energii ze slunčních paprsků. Když zrovna slunce nesvítí, přichází na řadu náhradní zdroj života a tepla - kamna. Vlivem vyzařování elektromagnetických vln skrz teplosměnné plochy předávají lidem i předmětům energii podobné sluneční. Výhodou   

Kamna vás přežijí

Niternou touhou každého muže je vytvořit ve svém životě něco, co by ho samotného přesáhlo a zůstalo po něm, až tady nebude. Kamna nejsou věčná, dost často však zůstavají jedinou vzpomínkou a spojením s Vašimi předky. Díky tomu můžete cítit jejich požehnání a lásku po 150 letech.

Kamna jsou úsporná a ekologická

Dobře navržená kamna dokaží velmi účinně a levně vytopit celý dům všude dostupným dřevem. Při kvalitním spalování dřeva nezhoršujete emisní podmínky v okolí ani trvale nenavyšujete celkový objem CO2 v ovzduší.

Kamna vyladí vaše fyzické i duševní zdraví

Oproti jiným způsobům, nedochází v místnostech při sálavém vytápění kamnami k úbytku záporných iontů v ovzduší. Nízká koncentrace záporných iontů v místnostech prokazatelně způsobuje bolesti hlavy, zvýšený krevní tlak, nervozitu, únavu a u citlivějších jedinců již po několika týdnech může odstartovat alergii, astma a deprese.

Kamna jsou starost a práce

Není to pro každého. Kamna znamenají vydat se cestou zpět k našim předkům a dávno zapomenutým zvykům. Kdo chce topit v kamnech, musí se starat.  Kamna znamenají zvládat celý technologický proces přípravy dřeva, včetně jeho sušení a uskladnění, až po hoření a číštění.

 

Kontaktní formulář

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.