Průběh stavby kamen svépomocí s odborným dohledem (supervize)

JAK ZAČÍT

Napište mi email se základními informacem na adresu info@hlinenakamna.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Na Vaše emaily obvykle odpovídám do několika dnů.

ÚVODNÍ KOMUNIKACE

Zájemci o stavbu kamen svépomocí jsou ze všech částí České republiky, ale už i Slovenska. S přihlédnutím na velké vzdálenosti, které nás mezi sebou dělí, není nutné za každou cenu ihned osobní setkání. V době moderních technologií již lze podstatnou část přípravy projektu zvládnout i na dálku.

Záleží tedy na Vás, jaký počáteční způsob komunikace u svého projektu upřednostňujete:

  • Zašlete EMAILEM svůj stavební záměr a požadavky na topidlo, projektovou dokumentaci domu, s okótování vytápěných místností, vyfotografujte a změřte objem vytápěných místností, popište komín, kam bude zaústěn tahový systém z kamen (průměr průduchu, typ komína, výška komína, výška sopouchu nebo zděře). Na základě poskytnutných informací můžeme spolu i na dálku zhodnotit realizovatelnost projektu.
  • Pokud se neradi vypisujete přes počítač, ZAVOLEJTE a během několika desítek minut jsme schopni domluvit vše podstatné. Rovnou pak můžeme přejít do akce, která se přes email domlouvá i několik týdnů.
  • OSOBNÍ SCHŮZKA na místě plánované stavby je určená pro ty, co jsou jasně rozhodnuti pro stavbu kamen svépomocí. Osobní schůzka je placená konzultace přímo na místě stavby. Při následné realizaci zakázky se Vám pak její cena odečte od celkové částky za dozor a zajištění materiálu na stavbu. Osobní schůzka je nejefektivnějším způsobem přípravy projektu. Pouze na místě stavby dokážeme společnými silami najít to nejlepší řešení pro Vaše kamna a předejít eventuálním požárním, technickým i užitným rizikum související se stavbou.
  • Zavolejte a domluvte si se mnou SCHŮZKU V LYSÉ NAD LABEM. Tyto schůzky jsou vhodné především pro ty, co se svými projekty stavby a rekonstrukcí domu teprve začínají.

KOLIK STOJÍ KONZULTACE

Emailová nebo telefonická konzultace ZDARMA
Úvodní konzultace - setkání v Lysé nad labem ne bo na místě plánované stavby 1 500 Kč
Dopravné (cena v sobě zahrnuje palivo, údržbu, opravy, poplatky a pojištění auta)   6 Kč / ujetý km

DIMENZOVÁNÍ KAMEN A NÁVRH VZHLEDU

Kamna musí zejména dobře a účelně topit, o to se postarám. Vše ostatní je otázkou designu, s kterým Vám rád pomůžu. Pokud vytvoříte svůj vlastní návrh, tím lépe.

KOMPLETNÍ ZAJIŠTĚNÍ MATERIÁLU NA STAVBU

Nemusíte pracně shánět informace o technických vlastnostech a určenému využití jednotlivých kamnářských materiálů. Veškerý kamnářský materiál nutný na stavbu Vám sám zajistím a dopravím přímo na místo. Pro svou stavbu tak získáte praxí vyzkoušený kvalitní materiál v odpovídajícím množství napočítaný pro Vaší stavbu. Díky tomu se můžete soustředit jen na to podstatné - na stavbu kamen. Ostatní, jako hlína, cihly a jiné pálené tvarovky, písek, cement, vápno, a jiné obyčejné stavebniny jsou na Vás.

Někteří z Vás to dobře umějí s kovem, dřevem nebo kamením. Není problém si vyrobit vlastní kování, dřevěnou sedačku nebo obklad z kamene a tímto obohatit Vaše budoucí kamna.

Pro stavbu kamen je možné využít i repasovaných kachlů, starých šamotových nebo magnezitových cihel, případně vysloužilého kování či jihého bazarového materiálu...To už se ale domluvíme individuálně.

PRAKTICKÁ ŠKOLENÍ A E-LEARNINGOVÉ NÁVODY PO CELOU DOBU STAVBY

Nenechám Vás v tom plavat. Na každém osobním setkání dostanete dostatek informací pro následující etapu výstavby. Vždy si budeme vše podrobně vysvětlovat, malovat i názorně ukazovat. Prakticky se tak naučíte ovládat všechny základní kamnářké dovednosti jako jsou míchání hlíny, vyzdívání ohniště a tahového systému, lepení pláště, futrování kachlů, kramlování, usazování dvířek, omítání, izolování zdí, dopojování do komína, apod. Navíc pro svou práci získáte cenného pomocníka - prostřednictvím podrobně zpracovaných on-line návodů zpřístupněných na webových stránkách hlinenakamna.cz si budete vždy vědět rady, jak dál postupovat. 

SVÉPOMOCNÁ PRÁCE A SPOLEČNÉ KONTROLNÍ DNY

Průběh projektu předem rozdělíme do několika etap vlastní výstavby. Po každé dokončené fázi se společně sejdeme a zhodnotíme práci. Pokud bude vše v pořádku, vysvětlíme si etapu následující a ukážu jak se co dělá. V případě potřeby Vám budu kdykoliv k dispozici prostřednictvím telefonu nebo emailu.

Kontrolních dnů během projektu je zpravidla 3 až 6:

1. kontrolní den - úvodní proškolení a seznámení s kamnářskými materiály

Co budeme dělat: Příjem a uskladnění dodaného materiálu, Stavba soklu a Externího přívodu vzduchu

2. kontrolní den - Založení ohniště a tahů, usazení dvířek

Co budeme dělat: Stavba dna ohniště, rozměření ohniště, pádu a prvního tahu, umístění čistících otvorů. předpokládané usazení dvířek

3. kontrolní den - Zaklopení ohniště a pádu, upevnění dvířek

Co budeme dělat: Uzavření ohniště a pádu, vybudování roztápěcí štěrbiny nebo usazení roztápěcí klapky, stavba dalších tahů, upevnění dvířek s ohledem na rozdílné tepelné roztažnosti materiálů.

4. kontrolní den - Dokončení a dopojení tahů do komínu

Co budeme dělat: konstrukce vývodu z tahu a napojení na kouřovody, zaústění a nýtování kouřovodů do komínu, redukce sopouchu, zaizolování a utěsnění dopojení.

5. kontrolní den - Omítání kamen a stavba dalších funkčních částí kamen

Co budeme dělat: stavba boxu pro pečící troubu, zapravování perlinky do omítky, úvod do omítání hliněnými omítkami, aj.

6. kontrolní den - Stavba uzavřeného teplovzdušného systému ve vnitřních části kamen

Co budeme dělat: stavba a izolace prostupů přes stropní konstrukce, vracečky, teplovzdušného kanálu a sálavých ploch v podkroví.

Možnost mimořádných návštěv

Možná se Vám bude některá fáze zdát moc složitá nebo se „zaseknete“ a nebudete vědět, jak dál. Nevadí. Zavolejte a domluvíme se na mé osobní účasti.

Napište mi o všem, co vás zajímá...

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
V případě potřeby mi můžete zaslat pudorys, projektovou dokumentaci domu, nákresek nebo fotografie kamen, aj., co budete považovat za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf rar zip.
Všechny Vaše dotazy rád osobně zodpovím. Vaše emailová adresa bude automaticky zařazena do mého adresáře pro občasný informační zpravodaj. V případě, že nemáte zájem o zasílání informací, použijte pro Váš dotaz emailovou adresu v sekci Kamnář a stavitel.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.